ساخت مجموعه ای از ویفر های شیشه ای به عنوان اجزای اپتو الکترونیک و نیمه هادی

ساخت مجموعه ای از ویفر های شیشه ای به عنوان اجزای اپتو الکترونیک و نیمه هادی

شرکت SCHOTT موفق به ساخت ورقه ­های نازک شیشه ­ای به عنوان اجزای اپتوالکترونیک و نیمه هادی شده و اخیرا آن را در کنفرانس تکنولوژی ECTC در لاس وگاس ارائه کرده است. این مجموعه گسترده که شامل ویفر ها و زیرلایه ­های شیشه ­ای است بدلیل خواص شیمیایی و ترمومکانیکی و کیفیت سطح بالا مورد توجه قرار گرفته است. این قطعات دارای ابعاد مختلفی از نظر قطر ویفر ها (تا ۱۲ اینچ)، ابعاد صفحه­ ها (تا ۵۱۰×۵۱۰) و ضخامت (از ۱٫۱ میلی­متر تا ۲۵ میکرومتر) می­ باشند.

دکتر Rudiger Sprengard، مدیر ساخت این شیشه ­های بسیار نازک ادعا می­کند که این شرکت با این تکنولوژی می­تواند بیش از پیش روندهای در حال ظهور در صنعت الکترونیک را پشتیبانی کند. این ویفر ها و زیرلایه­ های شیشه ­ای بسیار نازک امکان ساخت هرچه نازک­تر قطعات الکترونیکی را فراهم کرده و به محاسبات با کارایی بالای مورد نیاز در برخی کاربردها مثل ماشین­ های خودکار کمک می­کند. این دسته از مواد به ­دلیل تطبیق ­پذیری و خواص ویژه، امکانات مهندسی و طراحی وسیع ­تری نسبت به قطعات الکتریکی سنتی در صنایع امروزی به­ وجو می­ آورند.

همچنین شرکت SCHOTT نمونه قابل ارتجاع پیشرفته ­ای از این مجموعه را گزارش کرده است که خواص همگن­ تر و کیفیت بی­ نظیری دارد. خواص گزارش شده این نمونه، ساخت قطعات RF و سیستم ­های MEMS با نسبت ابعاد بالا و اندازه ­های کوچک را ممکن می­سازد. این ویفر ها در سه مرحله ساخته و پردازش می­شوند: قرار گرفتن در معرض تابش uv (با تجهیزات استاندارد لیتوگرافی)، تمپر کردن و اچ کردن. برای قطعات با مقاومت حرارتی بالاتر، مقداری کریستاله شدن اضافی هم انجام می­گیرد.

Sprengard معتقد است این ویفرهای شیشه ­ای بسیار نازک، امکان گنجاندن توان بیشتردر اشکال کوچکتر را برای مهندسین فراهم می­سازد. این مواد بدلیل خواص شیمیایی و استحکام خوبشان به ایجاد فرصت­ها و نوآوری­های جدید در بسیاری از صنایع کمک می­کنند.

منبع: http://www.us.schott.com/english/index.html


ICYMI: SCHOTT’s ultra-thin, flexible glass featured on Innovation Nation

SCHOTT’s ultra-thin, flexible glass continues to amaze, and garner attention from major media outlets. This time, it was featured on The Henry Ford’s Innovation Nation on CBS. Global Product Manager Semicon and Sensors Thin Glass and Wafer, Matthias Jotz spoke with host Mo Rocca in the three-minute segment. Rocca said the glass “moved more like a sheet of paper than a piece of glass,” and Jotz discussed its future applications in consumer electronics.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران