صندلی اول استاندارد ASME چگونه ایرانی شد؟

دکتر سعید جهانمیر به عنوان رئیس انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (ASME) منصوب شد.

سعید جهانمیر، مبتکر برجسته‌ در حوزه‌ی فناوری و مهندسی اجرایی، با کسب دستاورد‌‌هایی در طیف گسترده‌ای از رشته‌های مهندسی، نظیر تولید پمپ‌های کمکی قلب، در تاریخ ۲۵ ام ژوئن سال ۲۰۱۸ م. به ریاست انجمن مهندسین مکانیک آمریکا (ASME) منصوب شد.

سعید جهانمیر

جهانمیر به عنوان ریاست این انجمن، نقشی اساسی را در افزایش فعالیت‌های جامعه در انتشار اطلاعات فنی و راه حل‌های نوآورانه برای بهبود ایمنی و کیفیت زندگی، داشته است. اهداف بیان شده وی شامل افزایش تعداد اعضای فعال به ویژه دانشجویان و مهندسین تازه‌کار و ایجاد انگیزه در کارکنان و داوطلبان برای توسعه همکاری‌ها و مشارکت‌‌ها است.

جهانمیر با حفظ سِمَت هم اکنون به عنوان دستیار مدیر همکاری‌های فدرال، در دفتر برنامه‌های تولیدات پیشرفته در انستیتوی ملی فناوری‌های استاندارد (NIST) فعالیت می‌کند. وظیفه‌ی اصلی وی در دفتر اجرایی ریاست جمهوری ایالات متحده است، جایی که وی به عنوان دبیر اجرایی زیرمجموعه دفتر تولیدات پیشرفته در شورای ملی علوم و فناوری مشغول به کار است. جهانمیر همچنین به عنوان رئیس و مدیرعامل بوستون تریبولوژی (یک شرکت مشاوره مهندسی مستقر در کمبریج ماس) خدمت می‌کند. وی پیش از مقام فعلی خود، عضو ارشد قانون‌گذاری در ایالات متحده بوده است. جهانمیر همچنین به عنوان مشاور در زمینه‌ی تولید، سیاست‌های علمی و فناوری، آموزش STEM و توسعه‌ی نیروی کار  به عنوان مستشار انجمن ASME در مجلس نمایندگان آمریکا حضور دارد.

پیش از این، جهانمیر سِمَت ریاست شرکت MiTiHeart را به عهده داشت و به عنوان معاون رئیس جمهور در زمینه‌ی فناوری نوآورانه Mohawk, inc  مشغول به فعالیت بود. وی همچنین هدایت تحقیقات و توسعه را در مورد پمپ‌های خون قابل کاشت، پوشش‌های مقاوم در دمای بالا ، میکرو ماشین‌کاری با سرعت بالا و کمپرسورهای بدون روغن سرعت بالا بر عهده داشته‌است. رهبری وی منجر به توسعه و آزمایش‌‌های پری کلینیکال نسل جدیدی از پمپ‌های کمکی قلب برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی و سایر محصولات منحصر به فرد شد. در سال ۱۹۸۵میلادی، دکتر جهانمیر به عنوان اولین مدیر برنامه‌ی تریبولوژی در بنیاد ملی علوم در واشنگتن انتخاب شد. او همچنین به عنوان مهندس ارشد تحقیق در شرکت تحقیق و مهندسی اِکسون خدمت کرده است. وی همچنین صاحب کرسی استادیاری مهندسی مکانیک در دانشگاه کرنل؛ مدرس دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و مدرس انستیتوی فناوری ماساچوست است.

درباره‌ی ASME:

ASME به جامعه جهانی مهندسی کمک می‌کند تا راه حل‌هایی برای چالش‌های دنیای واقعی ارائه دهد. ASME در سال ۱۸۸۰ میلادی با عنوان انجمن مهندسان مکانیک آمریکا تأسیس شد و یک سازمان حرفه‌ای و غیر انتفاعی است که همکاری، اشتراک دانش و توسعه مهارت را در کلیه رشته‌های مهندسی امکان پذیر می‌کند، ضمن اینکه نقش حیاتی مهندس را در جامعه ارتقا می‌بخشد. کدها و استاندارد های ASME، نشریات، کنفرانس ها، آموزش مداوم و برنامه های توسعه حرفه‌ای، پایه و اساس پیشرفت دانش فنی و در نتیجه دنیای ایمن تری را فراهم می‌کند.

منبع:

www.asme.org

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
4.63
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران