مجموعه کامل استاندارد JIS

استاندارد JIS
مجموعه کامل استاندارد JIS

استاندارد در لغت به معنی نظم، قانون و مفاهیمی از این قبیل است. اما معنی آن در ارتباط با مؤسسه استاندارد که مسئولیت تهیه و تدوین استاندارد را عهده دار می باشد عبارت است از : عمل ایجاد قوانینی است برای استفاده عمومی و مکرر با توجه به مشکلات بالفعل و بالقوه که هدف از آن صرفه جویی کلی در مصرف نیروی انسانی، مواد، ا نرژی و….در یک زمینه خاص است.

استاندارد JIS استاندارد صنعتی ژاپن (Japanese Industrial Standards) است که به وسیله وزارت خانه های صنعتی مربوطه تحت عنوان ضابطه استاندارد سازی صنعتی اعلام و در سال ۱۹۴۹ به طور رسمی به عنوان استانداردهای صنعتی ژاپن شناخته شد. زمینه اصلی تدوین استاندارد JIS در حوزه های مهندسی عمران، برق، مکانیک، متالورژی، شیمی، راه آهن و … است. همچنین در زمینه بسته بندی در بخش کالاهای اصلی نیز استانداردهایی تدوین و تهیه می کند. مراحل انجام پروژه طبق استاندارد کشور ژاپن جهت نصب وراه اندازی هر فعالیتی به خصوص خطوط تولیدی و داشتن الگو در روش انجام کار از صرف هزینه های زائد جلوگیری کرده است.

استاندارد JIS عموماً به شکل JIS X YYYY:ZZZZ نوشته می شود، که X طبقه بندی زمینه های مختلف از A تا Z لاتین را نشان می دهد. YYYY یک عدد چهار رقمی یا بعضاً پنج رقمی است که شماره استاندارد JIS را نشان می دهد. ZZZZ نشان دهنده سال تدوین استاندارد است.

در این پست مجموعه کامل استاندارد JIS جمع آوری شده و به طور رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

اطلاعات بیشتر: ویکی پدیا

لینک کوتاه مطلب

استاندارد عماد چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ 1282 بازدید
رمز کلیه فایل های فشرده : (باحروف کوچک تایپ شود)

دیدگاه کاربران ۷دیدگاه

 • رضا رواچهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ در ساعت ۱۲:۰۰:۰۸

  با سلام و تشکر از اینکه استاندارد های روز دنیا را برای استفاده عام در اختیار گذاشته اید . اگر لطف کنید من نیاز به استاندارد jaso را دارم در صورت در اختیار داشتن آن چگون میتوانم انرا دانلود کنم.
  با شکر مجدد

  پاسخ
 • رضا رواچهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ در ساعت ۱۵:۱۰:۰۲

  فایل های دانلودی مشکل دارند

  پاسخ
  • خورشیدیپنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ در ساعت ۱۱:۰۴:۴۱

   سلام فایل ها چک شدن مشکلی نداشت
   متاسفانه فایل ها تو سیستم شما به درستی دانلود نشده

   پاسخ
 • رضا رواچهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ در ساعت ۰۹:۲۲:۴۰

  با تشکر از تهیه فایل یکپارچه JIS و رفع مشکل اینجانب بابت تهیه استارد فوق

  پاسخ
 • رضا رواچهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ در ساعت ۱۰:۳۰:۴۱

  با تشکر مجدد بابت قرار دادن استاندارد JIS در اختیار عموم با بررسی انجام شده چند مورد استاندارد مورد نیاز اینجانب در لیست ارایه شده نبود لطفا در صورت امکان آنها را نیز به لیست فوق اضافه ویا بصورت جدا قرار دهید.
  JIS E 4206
  JIS K 6394

  پاسخ
 • emadپنج شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ در ساعت ۱۱:۱۵:۲۸

  با تشکر
  تعداد زیادی از استانداردها در فایل موجود نیست. از مقایسه لیست استانداردها و فایل های موجود قابل تشخیص می باشد.

  پاسخ
 • مهدیدوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ در ساعت ۱۴:۱۴:۵۳

  ممنون بابت قرار دادن استاندارد های بین المللی در سایتتون. متن استاندارد JIS D 4418 در فایل دانلود شده موجود نبود در صورت امکان برام ایمیل کنید

  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید