توسعه نسل بعدی مواد سبک وزن – کامپوزیت گرافن

CPI و NCC در آینده باعث تولید مواد سبک وزن می شوند.

مواد سبک وزن

مرکز نوآوری فرآیند(CPI) با مرکز ملی کامپوزیت ها (NCC) برای توسعه نسل بعدی مواد سبک‌وزن هم‌کاری می‌کند . این پروژه که به عنوان ” کامپوزیت ساختاری پیشرفته ”  (ECOI) شناخته می‌شود , در حال ارزیابی کارایی و کاربرد مواد تقویت‌شده به گرافین در صنایع مختلف است .

پروژه ECOi در مشاوره با دانشگاه منچستر در موسسه ملی گرافن برای تولید و آزمایش مجموعه‌ای از کامپوزیت گرافن که خواص عملکردی بهتری نسبت به مواد جاری داشته باشد,انجام می‌شود .

آلیسون استار، مدیر اجرایی استراتژی و کسب و کار در NCC گفت: ” توانایی تولید مواد جدید , مانند گرافن , در یک نرخ و هزینه قابل‌قبول برای صنعت , می‌تواند محصولات آینده را تغییر دهد . این کار تاثیر را بر محیط‌ زیست , هم در هنگام تولید مواد , و هم در زمان استفاده از محصولات نهایی , کاهش خواهد داد .”

فشارهای اخیر برای کاهش انتشار کربن , نیاز به بررسی جایگزین‌های خلاقانه برای مواد متعارف را افزایش داده‌اند . با این که گرافین سبک و قوی است , پتانسیل کاهش تاثیر زیست‌محیطی فرآیند تولید و هزینه‌های عملیاتی را داراست و در عین حال میزان تولید محصولات تولیدی را بهبود می‌بخشد . به عنوان مثال , استفاده گرافن برای ساخت یک هواپیما باعث کاهش وزن وسیله نقلیه و کاهش بازده سوخت و کاهش انتشار کربن مضر می‌شود .

پروژه ECOi چندین درجه گرافن را شناسایی کرده و آنها را برای ترکیب در یک رزین بهینه سازی می کند. تحقیقات پیشین عمدتا کاربرد گرافن را در شرایط آزمایشگاهی مورد مطالعه قرار دادند. بنابراین , این پروژه به منظور افزایش حجم تولید مواد خام صنعتی، ادامه می­یابد. مواد مورد نیاز کامپوزیت مناسب گرافن انتخاب و مورد بررسی قرار می گیرند تا درک کنند که آیا خواصی مانند هدایت الکتریکی و چقرمگی در مقیاس آزمایشگاهی افزایش یافته است تا بتوانند آن را در مقیاس صنعتی تولید کنند.

موادی که در پروژه ECOi شناسایی شدند , به مجموعه‌ای از آزمایش‌های پیچیده طراحی ‌شده برای ارزیابی فعالیت و عملکرد , برای اطمینان از مناسب بودن آن برای کاربرد مورد نظر , تبدیل خواهند شد . این شامل تست‌هایی برای خواص مکانیکی , حرارتی و الکتریکی ماده است . دانش بدست‌ آمده در این پروژه به شرکت‌های تولیدی بریتانیا داده میشود تا بتواند به حفظ  آینده بلند مدت صنعت تولید مواد انگلستان کمک کند.

با بررسی این مسیرهای جدید برای تشکیل مواد کامپوزیتی تحت هدایت صنعتی،می­توان خطرات مربوط به این فرایندها و زمان لازم برای دریافت مواد جدید و پیشرفته برای رسیدن به بازار را کاهش داد.

تام تیلور , مدیر کسب وکار در CPI افزود : ” اگر موفق شویم , این پروژه در نهایت منجر به حفاظت و ایجاد مشاغل مستقر در انگلستان و کمک به صنعت هوانوردی خواهد شد .”

منبع:

http://www.materialsforengineering.co.uk

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران