آنچه دانشگاه های مهندسی نمی آموزند!

پرویز دوامی

دانشگاه های مهندسی

حقیقت این است زمانیکه یک تازه فارغ التحصیل رشته مهندسی به کار مشغول می شود از ضعف ها و ناتوانایی های خود نسبت به یک مهندس با تجربه آگاه شده و فضای کاری را بسیار مشکل تر از آنچه قبل تر و دوران دانشجویی تصور می کرد، می بیند. راه حل بسیاری از مسائلی که با آن ها روبرو می شود را نمی داند زیرا در دوران دانشجویی آن ها را نیاموخته است. این واقعیتی قابل درک است چراکه طول زمان آموزش او در دانشگاه نسبتاً کوتاه بوده و فضا و ماموریت های صنعت و دانشگاه با یکدیگر بسیار متفاوت هستند.

این مقاله تاکید بر چند اصل حیاتی مهندسی دارد که معمولاً مهندسان در جریان کار مهندسی، بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه با آنها آشنا می شوند و عدم توجه به هریک از این اصول می تواند عملکرد مهندسان را با عدم موفقیت شغلی مواجه سازد.

در این مقاله آموزه های مهمی مورد بررسی قرار گرفته است تا مهندسان جوان بتوانند در بدو ورود به شغل مهندسی و همچنین در ادامه آن به موفقیت های مورد نظر خود برسند.

اگر چه برای موفقیت در حرفه مهندسی هیچ دستورالعمل سحرآمیزی وجود ندارد اما اقدامات مشخصی وجود دارند که با اعمال آنها شانس مهندسان برای پیشرفت و موفقیت حرفه ای شان شدیداً افزایش می یابد. تعدادی از این اقدامات در این مقاله ارائه شده است.

مطالعه مقاله  ” دانشگاه های مهندسی چه چیزهایی را یاد نمی دهند ” را کلیه دانشجویان و مهندسان رشته مهندسی مواد و متالورژی مطالعه نمایند.

حسين يعقوبي
رمز کلیه فایل های فشرده : (باحروف کوچک تایپ شود)

برچسب ها

دیدگاه کاربران ۲دیدگاه

  • فروش مواد شیمیاییدوشنبه 10 دسامبر 2018 در ساعت 20:25:08

    مطلب بسیار مفیدی بود.

  • فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهیدوشنبه 11 نوامبر 2019 در ساعت 11:56:44

    نوشته ای بسیار باکیفیت از اقای دوامی
    خسته نباشید

دیدگاه خود را بنویسید