آنچه دانشگاه های مهندسی نمی آموزند!

آنچه دانشگاه های مهندسی نمی آموزند!

پرویز دوامی

دانشگاه های مهندسی

حقیقت این است زمانیکه یک تازه فارغ التحصیل رشته مهندسی به کار مشغول می شود از ضعف ها و ناتوانایی های خود نسبت به یک مهندس با تجربه آگاه شده و فضای کاری را بسیار مشکل تر از آنچه قبل تر و دوران دانشجویی تصور می کرد، می بیند. راه حل بسیاری از مسائلی که با آن ها روبرو می شود را نمی داند زیرا در دوران دانشجویی آن ها را نیاموخته است. این واقعیتی قابل درک است چراکه طول زمان آموزش او در دانشگاه نسبتاً کوتاه بوده و فضا و ماموریت های صنعت و دانشگاه با یکدیگر بسیار متفاوت هستند.

این مقاله تاکید بر چند اصل حیاتی مهندسی دارد که معمولاً مهندسان در جریان کار مهندسی، بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه با آنها آشنا می شوند و عدم توجه به هریک از این اصول می تواند عملکرد مهندسان را با عدم موفقیت شغلی مواجه سازد.

در این مقاله آموزه های مهمی مورد بررسی قرار گرفته است تا مهندسان جوان بتوانند در بدو ورود به شغل مهندسی و همچنین در ادامه آن به موفقیت های مورد نظر خود برسند.

اگر چه برای موفقیت در حرفه مهندسی هیچ دستورالعمل سحرآمیزی وجود ندارد اما اقدامات مشخصی وجود دارند که با اعمال آنها شانس مهندسان برای پیشرفت و موفقیت حرفه ای شان شدیداً افزایش می یابد. تعدادی از این اقدامات در این مقاله ارائه شده است.

مطالعه مقاله  ” دانشگاه های مهندسی چه چیزهایی را یاد نمی دهند ” را کلیه دانشجویان و مهندسان رشته مهندسی مواد و متالورژی مطالعه نمایند.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.33
2 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود مقاله " آنچه دانشگاه های مهندسی نمی آموزند! "
1MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی 1398 آبان 20 دوشنبه

  نوشته ای بسیار باکیفیت از اقای دوامی
  خسته نباشید

  آیا برای شما مفید بود
 • فروش مواد شیمیایی 1397 آذر 19 دوشنبه

  مطلب بسیار مفیدی بود.

  آیا برای شما مفید بود