کنترل سیستم ابزار نوین

http://csanco.com

شرکت کنترل سیستم ابزار نوین در سال ۱۳۸۲ توسط جمعی از مهندسین با تجربه که دارای سابقه طولانی در زمینه دستگاه های XRD, XRF و Optical Emission ساخت شرکت ARL سوئیس بودند، تأسیس شد. به دلیل تقاضای بالا برای  پشتیبانی فنی دستگاه های آنالیز، این شرکت فعالیت خود را با پشتیبانی دستگاه ARL شروع نمود و همزمان تصمیم به گسترش فعالیت های خود گرفت.

متخصصین این شرکت توانستند طی سال ها فعالیت بسیاری از دستگاه های آنالیز غیر قابل استفاده را دوباره راه اندازی نموده و دستگاه های قدیمی را به روز رسانی کنند.

تولیدات شرکت ابزار نوین

  • کوانتومتر CSAN:

دستگاه طیف سنج نوری که برخی آنرا کوانتومتر می نامند از جمله سیستم های آنالیز دقیق برای فلزات است که قابلیت آنالیز آلیاژ ها را با دقت زیاد دارد و همه عناصر آلیاژی موجود در نمونه را تعیین میکند (آنالیزکیفی) همچنین غلظت عناصر می تواند به وسیله اندازه گیری شدت خطوط به دست آید  (آنالیزکمی).

این سیستم که در آن بر اساس تخلیه الکتریکی نشری، آنالیز انجام میگیرد متداول ترین نوع آنالیز برای صنعت متالورژی است. از ‏مشخصات کوانتومتر انحصاری بودن برای قطعات فلزی است. ‎در این تکنیک تخلیه الکتریکی بین الکترود مصرفی و نمونه انجام می شود. معمولا الکترودها از جنس تنگستن ‏انتخاب می شوند.

کنترل ابزار نوین -کوانتومتر CSAN

  • تصفیه گاز آرگون CSAN:

اکثر گازهای بی اثر (به ویژه آرگون)که به شکل کپسول جهت استفاده دستگاه های آنالیز در صنعت وجود دارند، در معرض آلودگی هستند.(گاز از یک مانومتر عبور می کند و در نتیجه بارها در معرض آلودگی قرار می گیرد)، سپس وارد سیستم دستگاه های آنالیز می شود که این موارد سبب ناکارآمدی دستگاه های آنالیز از قبیل کوانتومتر  GC ، ICP … می گردند.

نصب یک عدد فیلتر گاز آرگون در خط ، بین کپسول گاز و دستگاه آزمایشگاهی این اطمینان را ایجاد می کند که ناخالصی های گاز موجود در کپسول به حداقل برسد.

تصفیه گاز آرگون CSAN

تولیدات خارجی شرکت ابزار نوین

  • کوانتومتر Thermo
  • تصفیه کننده گاز آرگون
  • XRF
  • XRD
  • پرتابل XRF
  • نمونه های استاندارد
  • آماده سازی نمونه
  • پمپ خلاء

دیگر فعالیت‌ها

کنترل سیستم ابزار نوین توانسته است در این راستا دامنه فعالیت خود را در زمینه های دیگر نیز توسعه دهد. از آن جمله:

-همکاری با اداره استاندارد جهت کالیبراسیون دستگاه های XRD, XRF, Optical Emission موجود در کارخانه های کشور، از برندهای مختلف

-کسب گواهینامه کار با دستگاه های اشعه ایکس از سازمان انرژی اتمی کشور جهت کار با دستگاه ها و تیوپ اشعه ایکس

-راه اندازی مرکز آموزش جهت آموزش سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه های ایکس ری و کوانتومتر ساخت شرکت Thermo ARL

-راه اندازی واحد کارگاهی جهت ارائه دستگاه ها و سرویس و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی

شرکت ابزار نوین مفتخر است که در دشوارترین شرایط، کلیه دستگاه ها و تجهیزات تحت پوشش شرکت را در بهترین شرایط سرویس و نگهداری قرار داده است و در حال حاضر تعداد مشتریان این شرکت بالغ بر ۳۰۰ کارخانه است که اکثر این مراکز، از کارخانجات معتبر و مراکز علمی و تحقیقاتی مطرح کشور هستند.