پایش فرآیند دقیق آزمون

payeshfarayand.ir

شرکت پایش فرآیند دقیق آزمون با بیش از یک دهه فعالیت به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه پروژه حذف آلاینده های زیست محیطی صنایع با کادری متخصص و مجرب آماده ارائه خدمات در زمینه های مشاوره، طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی سیستم غبارگیر صنعتی (بگ فیلتر) می باشد.

فعالیت های شرکت

این شرکت در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی سیستم های غبارگیر صنعتی و تعمیر، نگه داری و خدمات پس از فروش و همچنین انجام کلیه تست های فیزیکوشیمیایی در بخش هوا، آب ، پساب، خاک و میکروبی فعالیت می کند.

 

محصولات شرکت

سیستم غبار گیر صنعتی

نصب و راه اندازی یک سیستم غبارگیر صنعتی (جمع آوری گرد و غبار ) کارآمد چه برای یک کارگاه کوچک و یا یک کارخانه بزرگ باید به یک اولویت بدل شود، خواه ماده ماشین کاری شونده چوب، پلاستیک یا کامپوزیت باشد و خواه ماده ای حاصل از ریخته گری فلزات.این امر نه تنها به دلایل بهداشتی و انطباق با انواع استانداردهای ملی و محلی ضروری است، بلکه می تواند به بهره وری کسب و کار منجر شود، زیرا موجب صرفه جویی در هزینه شده و به حفظ کیفیت محصول نهایی کمک می کند.

تجهیزات سیستم غبارگیر صنعتی مجموعه ماشین آلاتی هستند که به منظور جداسازی ذرات آلاینده از محیط کار و بازیابی محصولات با ارزش مورد استفاده قرار می گیرند.

غبارگیرها علاوه بر افزایش کیفیت هوای کارخانه موجب جلوگیری از اتلاف محصول می شوند.ضرورت استفاده از یک واحد غبارگیری در اکثر کارخانجات چنان است که نبود چنین سیستمی در خط تولید غیر ممکن به نظر می رسد.

لذا با توجه به ضرورت و نیاز صنایع به این محصول مسئولین،کارشناسان و تیم فنی این شرکت را بر آن داشت که اقدام به طراحی و ساخت این تجهیز جهت برآورد نیاز صنایع داشته باشند.

 

شرکت پایش فرآیند دقیق آزمون

 

غبارگیرها در صنایع مختلف از جمله تولید محصولات چوبی، فرایند ماشین کاری فلزی و کارخانه های ذوب فلزات، سیمان، آهک و… کاربرد زیادی دارند و می توان آنها را به پنج گروه اصلی تقسیم کرد:

۱- غبارگیرهای کیسه ای یا بگ هاوس ها
۲-غبارگیرهای شوینده یا اسکرابرها
۳ – غبارگیر به روش ریورس یا هوای برگشتی
۴- غبارگیر های صنعتی و سیکلون
۵- غبارگیرهای ترکیبی

 

فن سانترفیوژ

فن ها انرژی لازم برای جابجایی هوا درون کانال ها، هودها و تجهیزات کنترل را تأمین می کنند. انواع فن ها با به حرکت درآوردن هوا، فشار کل را برای غلبه بر افت فشارهای ایجاد شده بر اثر جریان هوا درون تجهیزات کنترل و کانال ها را افزایش می دهند.

انواع متفاوتی از فن وجود دارد که طراحی و ساخت آن توسط کارشناسان و تیم فنی این شرکت صورت می گیرد. این دسته بندی بر اساس مسیری که گاز در فن طی میکند ایجاد شده است.

فن گریز از مرکز یا سانتریفیوژ به فنی گفته می‌شود که جریان گاز در آن به‌وسیله نیروی گریز از مرکز جابجا شود.

فن‌های سانتریفوژ یا گریز از مرکز هوا را در جهت عمود بر محور گردش پروانه تخلیه می‌کنند.

به عنوان یک قانون کلی این نوع فن در سیستم‌های کانال کشی شده با فشار بالا کاربرد دارد.

هوای ورودی به موازات محور گردش پروانه وارد فن شده و با حرکت شعاعی به سمت پیرامون پروانه و نوک بالک‌ها حرکت می‌کند.

همزمان با این حرکت، جریان هوا مقداری انرژی جنبشی دریافت می‌کند که افزایش فشار استاتیک را همزمان با آهسته شدن حرکت جریان هوا قبل از ورود به مسیر تخلیه را در پی دارد.

فن‌های سانتریفوژ قابلیت عملکرد در مکان‌هایی که جریان هوا کثیف و دارای ناخالصی است یا دارای دمای بالا می‌باشند را دارند.

اما مهمترین ویژگی این فنها توانایی آنها در غلبه بر افت فشار استاتیک بالا در سیستم‌های کانال کشی شده می‌باشد.

 

فن محوری (Axial fan)

فن محوری به لحاظ فنی گفته می‌شود که در آن جریان هوا اساساً موازی محور پروانه‌است.

راندمان این گونه فن‌ها حدوداً ۷۰ الی ۸۰ درصد می‌باشد و در برخی طرح‌های مخصوص حتی به ۹۰ درصد نیز می‌رسد. فن های محوری، همانطور که از نامشان مشخص است، جریان گاز را در جهت محور یا شفت فن به حرکت در می آورند.

گاز (معمولا هوا) با اثر ایرودینامیکی که توسط پره های فن (بسیار شبیه بال هواپیما یا ملخ کشتی و هواپیما) ایجاد میشود تحت فشار قرار میگیرد.

اگرچه این نوع فن گاهی اوقات میتواند به عنوان جایگزین فن های سانتریفیوژی مورد استفاده قرار گیرد، ولی در بیشتر مواقع در کاربریهای درگیر با هوای تمیز، فشار پایین، و حجم باال به کار گرفته میشود.

فنهای محوری یا اکسیال در مقایسه با فن های سانتریفیوژی با ظرفیت مشابه، جرم چرخان کمتر داشته و کم حجم تر میباشند.

علاوه بر این، فنهای محوری، معمولا به سرعت چرخش بالاتر نیازمندند و در مقایسه با فن های سانتریفیوژی تا حدی پر صدا تر هستند.

هودهای محفظه ای

هودها برای جمع آوری آلاینده ها (گازها یا ذرات) از هوای محل کوره استفاده قرار می گیرند. یک هود علاوه بر آلاینده ها حجم زیادی از هوای محیط را جمع آوری می کند.

هر چه فاصله بین هود و منبع آلودگی بیشتر باشد دبی حجمی هوای ورودی به هود نیز بیشتر خواهد بود.

به دلیل اینکه هزینه اکثر سیستم های کنترل آلودگی با دبی حجمی کل جریان متناسب است باید در تعیین مدل، اندازه و محل قرارگیری هودها کاملاً دقت نمود.

طراحی مناسب هود باعث حفاظت سیستم تنفسی بدن کارگران و فراهم آوردن فضایی مناسب جهت انجام عمیات می شود. در صورت طراحی دقیق هر دو شرایط عملیاتی آن هزینه کل تهویه و سیستم کنترل کاهش می یابد.

هودهای محفظه ای نفاط انتشار فرایند را کاملاً احاطه می کنند و برای سرعت های سطحی طراحی می شود.

 

 

هود محفظه ای

 

هودهای سایبانی

هودهای سایبانی برای مخزن های روباز که گازهای گرم از آن ها متصاعد می شود مناسب می باشند.

از این نوع هودها عمدتاً برای جریان های هوای خروجی گرم یا زدودن رطوبت اضافی استفاده می شود.

این نوع هودها در بیشتر مواقع از ارزش کاربردی کمتری برخوردارند.

به طور معمول شدت جریان هوا در هود سایبانی بسیار کمتر از هود ربایشی است و این نوع هودها در مخازن غیر گرم کارایی ندارند. همچنین نباید این نوع هودها را برای جریان هایی که حاوی ذرات خطرناک هستند به کار برد. طراحی و ساخت این نوع هودها در شرکت فنی مهندسی پایش فرایند دقیق آزمون زیر نظر متخصصین و کادر فنی به نحو صحیحی انجام گرفته و در صنایع به خصوص ریخته گری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

هودهای ربایشی

هدف از هودهای ربایشی جهت دار کردن هوا با سرعت بسیار بالا برای به دام انداختن آلودگی ها در هوای نزدیک هود است.

این هدف نه تنها شامل آلاینده های منتشر شده در جهت هود است بلکه شامل آن دسته از آلاینده هایی می شود که در جهت مخالف هود انتشار یافته اند.

 

پایش فرآیند دقیق آزمون

 

زمینه های کاری شرکت

صنایع فولاد، سیمان، ریخته گری ها، خردایش سنگ، شیشه، پشم سنگ، آلومینیوم، آجر و گچ، کاشی و سرامیک و …. زمینه هایی است که شرکت پایش فرآیند دقیق آزمون در آنها ارائه خدمات را انجام می دهد.

 

فرآیند دقیق آزمون پایش

 

تعدادی از مشتریان این شرکت

شرکت فولاد پردیس صنعت زنده رود، سازمان انرژی اتمی، صنایع هوا فضای سپاه پاسداران، شرکت کاشی پاسارگاد، شرکت صنعت برنج، شرکت ریخته گری تلاشگران، ذوب آهن مستاجران، شرکت پشم سنگ ویلا، شرکت فروسیلیس غرب پارس، شرکت آذر فولاد ایرانیان، شرکت یکتا اندیش سازه، شرکت تعاونی ذوب روی، ریخته گری شهیدی و بسیاری شرکت های دیگر از مشتری های این شرکت هستند.