مجتمع فولاد خراسان

https://khorasansteel.com

مجتمع فولاد خراسان (سهامی عام) به عنوان بزرگ ترین تولید کننده فولاد در خط مقدم جبهه صنعتی شرق کشور، از سال ۱۳۸۰ به بهره برداری رسید.

این شرکت در راستای سیاست اقتصادی دولت مبنی بر خودکفایی صنعتی و رفع وابستگی به محصولات استراتژیک با بهره گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی و استاندارهای ملی و بین المللی محصول و مدیریت در صنعت و نیز برخورداری از کادر فنی مجرب، در زمینه تولید میلگرد، شمش، آهن اسفنجی و بریکت فعالیت می نماید.
فولاد خراسان طلایه دار تکنولوژی نوین در صنعت، استانداردهای معتبر جهانی و کیفیت در محصولات فولادی است و در حال حاضر ظرفیت تولید فولاد خام این مجتمع عظیم صنعتی ۱/۴ میلیون تن در سال شامل: ( کارخانه نورد با ظرفیت سالیانه تولید ۶۰۰ هزارتن، کارخانه فولادسازی شماره ۱و ۲ با ظرفیت ۱/۴ میلیون تن، کارخانه آهن اسفنجی۱و ۲ با ظرفیت ۱/۶ میلیون تن و کارخانه گندله سازی با ظرفیت ۲٫۵ میلیون تن در سال ) و با ایجاد اشتغال ۵ هزار نفر بطور مستقیم است که محصولات آن در صنایع ساختمانی، عمرانی، شرکت های نورد کار مورد استفاده قرار می گیرد.

واحد های تولیدی فولاد خراسان:

شرکت فولاد خراسان از ۱۸ واحد مختلف تشکیل شده است که، ۵ واحد گندله سازی، احیاء مستقیم ، ذوب ، ریخته گری و نورد به عنوان واحد های اصلی و بقیه واحدها جانبی و پشتیبانی محسوب می گردند.

بیانیه ماموریت:

تولید انواع مقاطع فولادی طویل ساختمانی (structural steel)،بااستفاده از فناوری های نوین،سرمایه های انسانی توانمند و با رعایت الزامات زیست محیطی،درجهت خلق ارزش افزوده برای ذی نفعان و توسعه اقتصادی و صنعتی منطقه و کشور.