مجتمع تولیدی و صنعتی فرو آلیاژ کاویان

http://kaviyan.co

شرکت فرو آلیاژ کاویان با تلاش مستمر مهندسین کشور و با سرمایه گذاری صنعتگران داخلی، در زمینی به مساحت پنجاه هزار متر مربع تاسیس و در سال ۱۳۸۸ به بهره برداری رسید. از اهداف برقراری این واحد صنعتی تولید انواع فرو آلیاژها بوده که با تولید فروسیلیکو منگنز آغاز به فعالیت نمود. در طراحی،ساخت تجهیزات خط تولید و پشتیبانی، از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های روز ،بهره گیری شده است تا در نهایت محصولات خود را با بهترین و بالاترین کیفیت به جامعه صنعتی و مصرف کنندگان ارائه نماید.

این شرکت با توجه به قرار گرفتن در ساوه،شهر صنعتی کاوه و دسترسی به شاهراه های ارتباطی و ریلی کشور،کمترین فاصله را با صنایع فولاد کشور،داشته که خود عاملی در جهت کاهش هزینه های حمل و نقل می باشد.

واحد کنترل کیفی شرکت فرو آلیاژ کاویان

در راستای حفظ کیفیت مواد اولیه مصرفی و در جهت تولید محصولات با کیفیت برتر، واحد کنترل کیفی نسبت به انجام آزمایشات بر روی مواد اولیه و محصول تولیدی، اقدامات لازم به عمل آورده و در کلیه مراحل فرآیند تولید نسبت به کنترل پارامترهای کیفی اقدام می نماید.

ظرفیت و طرح توسعه:

در حال حاضر این کارخانه با کوره ای به ظرفیت ۱۲MVA، مشغول به تولید فرو سیلیسیم بوده که با توجه به استراتژی این شرکت و همچنین سیاست های دولت در جهت افزایش تولید و قطع وابستگی های وارداتی در آینده نزدیک، اقدام به راه اندازی کوره دوم به ظرفیت ۱۴MVA خواهد نمود تا صنعتگران فولاد کشور بتوانند نیازهای خود را از تولیدات داخلی تامین نمایند.

همچنین در راستای بهره گیری از سیستم های مدیریت نوین، جهت حفظ و ارتقاء کیفیت و صیانت نیروی کاری و حفظ محیط زیست جهت نسل های آینده، این شرکت اقدام به پایه گذاری و استقرار و اجرای سیستم IMS نموده است.

محصولات تولیدی شرکت فرو آلیاژ کاویان

فرو سیلسیم

آلیاژی از عناصر آهن و سیلسیم است که در کوره قوس و در دمایی حدود ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد ذوب و با آنالیز زیر تولید و به بازار ارائه می گردد.

بسته بندی: 

به صورت فله یا در کیسه های بزرگ یک تنی

موارد مصرف:

  • صنایع فولاد سازی به عنوان عامل اکسیژن زدا
  • تولید الکترودهای گرافیتی مورد استفاده در جوشکاری
  • صنایع ریخته گری چدن های گرافیتی به عنوان عامل جوانه زا
  • تولید انواع فولاد ها و چدن های آلیاژی پر سیلیس به عنوان افزاینده سیلیسیم
  • صنایع تولید فرو سیلیکون منیزیم (FeSiMg) و فرو منگنز سیلسیم (FeMnSi)

مشخصات فنی:

si AL C P S
Min 72% Max 2% Max 0.2% Max 0.05% Max 0.04%

پودر میکرو سیلیکا

محصول جانبی فرآیند تولید فرو سیلسیم است که با داشتن بیش از ۹۰% سیلیس به شکل غیر کریستالی و پوزولانی به عنوان یک ماده افزودنی در صنایع بتن و سیمان کاربرد وسیعی دارد.

بسته بندی:

به صورت فله یا در کیسه های ۵۰۰ کیلو گرمی

موارد مصرف:

  • در صنایع ساختمانی و سدسازی به منظور بالابردن مقاومت فشاری خمشی و کششی بتن و سیمان و افزایش قدرت این مصالح دربرابر فرسایش
  • در صنایع پلیمر و نسوز به منظور مقاومت فشاری،الکتریکی و مقاومت در برابر خوردگی بتن
  • در صنایع شیمیایی به منظور تولید کفپوش های اپوکسی و پلی اورتان
  • در صنایع راه سازی به منظور تولید آسفالت های فوق مستحکم

مشخصات فنی:

SiO2 Al2O3 Fe2O3 Mgo LOI PH Moisture C S
۹۰-۹۶ ۰٫۶-۱٫۳ ۰٫۳-۱٫۳ ۰٫۵-۲ ۰٫۴-۳ ۶٫۸-۸ ۰٫۰۱-۰٫۴ ۰٫۲-۰٫۴ ۰٫۰۴-۰٫۰۸