مجتمع آندیا فولاد زنجان (Andia steel company)

http://andiasteel.com

مجتمع آندیا فولاد زنجان به منظور توسعه صنعت فولاد و اشتغال زایی در مناظق توسعه یافته در سال ۱۳۹۰ ابتدا فاز تیکمه داش (تولید شمش فولاد) و در اواخر سال ۱۳۹۰ واحد کنسانتره سازی و در سال ۱۳۹۱ واحد ذوب و ریخته گری(کوره بلند) بطور پیوسته تاسیس نمود ، عملیات عمرانی ، مهندسی ،خرید . نصب تجهیزات و ساختمان ها با سرعت زاید الوصفی طی کمتر از سه سال به انجام و از سال ۱۳۹۳ به تولید رسیده است.

در حال حاضر این کارخانه با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن شمش چدن خاکستری در مقطع ۱۵*۳۰*۶۰ میلیمتر در حال بهره برداری می باشد.لازم به ذکر است در سال ۱۳۹۳ واحد آهن اسفنجی تاسیس شد و اکنون پیشرفت ۶۰ درصدی رو به تاسیس است. این واحد بزرگ اقتصادی با اشتغالی بالغ بر ۲۰۰۰ نفر بطور مستقیم در خطوط تولید ، پشتیبانی و حمل و نقل برای بیش از این تعداد بطور غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است.

مجتمع آندیا فولاد زنجان توسط سرمایه گذار چینی و با حمایت کشور جمهوری اسلامی ایران در اراضی روستای کوسه لر واقع در استان زنجان شهرستان ایجرود احداث گردیده است. این مجموعه توسط بهترین شرکت های طراح چینی طراحی و تجهیزات در بهترین و با کیفیت ترین شرکتهای چین آماده و توسط مجرب ترین پیمانکاران این کشور مونتاژ شده است.همچین در قسمت اجرای سازه های عمرانی این مجموعه توسط پیمانکاران ایرانی بخصوص پیمانکاران زنجانی احداث گردیده است.مساحت اراضی این کارخانه در حدود ۴۰هکتار می باشد که از روستائیان محلی خریداری شده است. این پروژه در سه فاز به بهره برداری نهایی خواهد رسید که کل حجم سرمایه گذاری در سه فاز مبلغ ۶۰۰۰۰۰۰۰۰ دلار آمریکا می باشد.محصول نهایی کارخانه آندیا فولاد زنجان، تولید نورد با ظرفیت سالانه ۱۵۰۰۰۰ تن است و میزان سرمایه گذاری فاز یک مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰۰۰ دلار است. در حد نهایی این پروژه در فاز اول با دریافت مواد اولیه از معادن ایران به میزان ۶۰۰۰۰۰ تن سالانه شمش چدن به صنعت فولاد سازی ایران تزریق می نماید. کل تولید فازهای اول ،دوم و سوم این مجموعه ۱۵۰۰۰۰۰ تن سالانه مواد اولیه صنعت فولاد ایران است.

تاریخچه فعالیت های شرکت آندیا فولاد زنجان

 • پروژه تیکمه داش (۱۳۹۰)

  تولید شمش فولاد و چدن
 • پروژه کوره بلند (۱۳۹۳)

  پروژه کوره بلند واقع در ایجرود
 • پروژه کوره فروسیلیکات منگنز (۱۳۹۵)

  پروژه کوره فروسیلیکات منگنز واقع در ایجرود
 • سرمایه گذاری مجدد (۱۳۹۶)

  سرمایه گذاری مجدد و شروع ساخت و ساز فاز ۲ و ۳