شرکت معدنی و صنعتی سوراوجین عقیق

http://iranclay.ir

شرکت معدنی و صنعتی سوراوجین عقیق در سال ۱۳۸۲با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با هدف تولید، فرآوری و عرضه مواد معدنی با کیفیت برای مصرف در صنعت کاشی و سرامیک و صنایع نسوز تحت شماره ۲۰۴۳۹۸ در تهران به ثبت رسید.واحدهای تولیدی شرکت مشتمل بر استخراج معادن ، خردایش ، دانه بندی و هموژن سازی و فرموله‌ کردن خاک ‌ها در دو استان قزوین در ۴۰ کیلومتری جنوب تاکستان و استان خراسان جنوبی در ۱۱۰کیلومتری جاده قدیم طبس به یزد واقع گردیده‌اند.

در حال حاضر شرکت با دارا بودن مشتریان متعدد در زمره تولید و عرضه کنندگان معتبر و مهم در ایران است.تیم ارزشمند کاری شرکت که در بخش های تولید ، آزمایشگاه ها ، تحقیق و توسعه ، بازار یابی و فروش و اداری مشغول به کار هستند جمعا بالغ بر۸۵ نفر هستند.
ظرفیت تولید کنونی شرکت برای انواع بال‌کلی، رس ‌های سرامیکی، فلدسپار، کائولن و انواع خاک‌ های نسوز به صورت کلوخه معدنی ، دانه‌ بندی ، پودر و فرآوری شده سالانه بالغ بر ۷۵۰,۰۰۰ تن است.

تولیدات شرکت معدنی و صنعتی سوراوجین عقیق در حال حاضر در پنج گروه کارخانجات تولید آجر و جرم‌ های نسوز شاموتی و آلومینی، کاشی و سرامیک، چینی بهداشتی ، آجر نسوز عایق و آجرنسوز نما مصرف می گردد.علاوه بر آن تامین و عرضه کائولن با خلوص بسیار بالا و بال‌کلی ویژه جهت صنایع لعاب و بدنه ‌های پرسلان و نیز انواع شا موت در دانه ‌بندی ‌های مختلف برای مصارف صنایع نسوز از فعالیت های جدید واحد فروش شرکت است.

امروز این شرکت با عضویت و حضور فعال در تشکل ‌های بزرگ صنفی و تخصصی همچون خانه معدن ایران، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن، انجمن سرامیک ایران و سازمان نظام مهندسی معدن ایران در زمینه آموزش پرسنل خود و به‌ روز نمودن فعالیت‌ ها و تشریک مساعی با سایر تولیدکنندگان، تجربیات خوبی به دست آورده است.

خط مشی شرکت سوراوجین عقیق:

شرکت سوراوجین عقیق با راهبرد رضایتمندی مشتری، رقابت‌پذیری در بازارهای داخلی و جهانی با پایبندی به الزامات قانونی، اهداف کلان زیر را سرلوحه کارهای خود قرار داده و متعهد است تمامی فعالیت‌های خود را در راستای این اهداف سامان‌دهی نماید:

۱- اجرای مستمر امور اکتشاف و فرآوری مواد معدنی ، بهبود روش‌های تولید، ثبات و بهبود کیفی تولیدات و ایجاد تنوع در محصولات به منظور حفظ مشتریان کنونی و افزایش حضور در بازارهای هدف به کمک بخش تحقیق و توسعه شرکت.
۲- رشد و ارتقا منابع انسانی از طریق بازسازی، انگیزش و آموزش با هدف کارایی بیشتر و خلاقیت کارکنان، تقویت انگیزه‌های تحقیق و پژوهش با تاکید بر به کارگیری نیروهای متخصص و کارآزموده.
۳- پاسخگوئی، همراهی و ارائه خدمات مشاوره فنی با هدف تحکیم و استمرار روابط با مشتریان از زمان قبول سفارش تا حمل و مصرف تولیدات .
۴- برنامه‌ریزی به منظور بهینه‌سازی منابع و مصارف، صیانت از ذخائر معدنی و کاهش مستمر ضایعات با تاکید بر حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی.
۵- شرکت با آگاهی کامل نسبت به اهمیت حفظ محیط زیست سیاست پیشگیری (Prevention) را به عنوان یک راه‌کار کلیدی برای جلوگیری و کاهش اثرات مخرب زیست محیطی ناشی از فعالیت واحد های تولیدی به کار گرفته است.
در راستای اجرای سیاست پیشگیری مجموعه فعالیت‌های ذیل در این شرکت در حال انجام می‌باشد:
مدیریت دپوهای مواد و باطله‌های معدنی
بررسی نحوه کمک به باز سازی عرصه های استخراج شده.
کاهش و مهار گرد و غبار ایجاد شده در واحدهای دانه‌بندی و پودر .
به کار گیری مواد معدنی کم‌عیار استخراج شده جهت مصرف در تولید محصولات جدید با هدف جلوگیری از  انباشت مواد و اشغال عرصه های طبیعی.
ایجاد فضای سبز و درخت‌کاری در سایت‌های محل فعالیت شرکت.
۶- توسعه سرمایه‌گذاری با استفاده از منابع مالی حاصل از فعالیت‌های شرکت و سایر منابع مالی.
۷- ایجاد بستر های مناسب با هدف دستیابی به دانش فنی ، فناوری آوری روز آمد، از طریق همکاری و مشارکت با شرکت های مطرح بین المللی در زمینه های کار مرتبط از جمله برند سازی ، مشارکت دو جانبه و سرمایه گذاری مستقیم خارجی.

تولیدات:

  • شاموت و بوکسیت کلسینه
  • سنگ و بوکسیت نسوز
  • خاک نسوز چسبنده
  • مواد اولیه کاشی و سرامیک
  • مواد اولیه انگوب
  • مواد اولیه صنایع چینی بهداشتی
  • مواد اولیه صنایع آجرنما نسوز

تحقیق و توسعه:

واحد تحقیق و توسعه شرکت با اخذ مجوز از وزارت صنایع و معادن به شماره ۱۲۷/۷۸۵۷ تاریخ ۸۳/۶/۸ در سال ۱۳۸۳ ایجاد گردید. همچنین در سال ۱۳۸۵ پروانه پژوهش در زمینه کانی غیر فلزی به شماره ۶۳۸۵۵ مورخ ۸۵/۷/۳ اخذ گردید.این واحد با نگاه ویژه به نیاز بازار صنایع کاشی و سرامیک و صنعت دیرگداز و نیز با ملاحظه پارامتر های مختلف اقتصادی ، همواره پشتیبان مشتریان و مصرف کنندگان بوده است .

اینک شرکت معدنی و صنعتی سوراوجین عقیق به اعتبار واحد تحقیق و توسعه خود به یکی از تولیدکنندگان اصلی مواد اولیه کارخانجات کاشی و سرامیک، چینی بهداشتی، آجرهای نسوز و آجرهای نما و … تبدیل گردیده است.

این شرکت عضو انجمن مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن می باشد و بعنوان واحد نمونه تحقیق و توسعه در سال های ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰ از استان قزوین انتخاب گردید.
واحد تحقیق و توسعه شرکت انجام وظایف و اهداف زیر را عهده‌دار می‌باشد:
بهبود و تثبیت کیفیت تولیدات .
تولید محصولات جدید و متنوع با توجه به نیاز مصرف کنندگان از طریق طراحی و اجرای پروژه های تحقیقاتی و کار بردی .
برگزاری جلسات با واحدهای تحقیق و توسعه کارخانجات حسب نیاز مشتریان.
حضور در همایش ها و سمینارهای مرتبط با بازار مصرف.