فولاد کاوه تیکمه داش

www.sfksteels.com

شرکت صنایع فولاد کاوه تیکمه داش از سال 1387 به تولید انواع میلگرد فولادی در سایزهای مختلف و با ظرفیت سالانه 300 هزار تن مشغول بوده و به یکی از تولیدکنندگان برتر محصولات فولادی در کشور تبدیل گشته است.

فولاد کاوه تیکمه داش با نام اختصاری SFKsteel در بخش محروم استان تبریز و با هدف ایجاد اشتغال برای افراد بومی منطقه احداث گردیده و در ابتدای تاسیس این شرکت حدود 200 نفر به صورت مستقیم و 2000 نفر به صورت غیر مستقیم به تولید محصولاتی اعم از شمش و بیلت مشغول بوده و در سال های بعد این شرکت فعالیت خود را در زمینه تولید سایر محصولات فولادی از جمله میلگرد ساده و آجدار و نبشی و ناودانی گسترش داد. میلگرد کاوه تیکمه داش یکی از محبوب ترین و باکیفیت ترین میلگردهای موجود در بازار بوده که در دو نوع ساده و آجدار و در سایزهای 32-8 تولید و روانه بازار مصرف می گردد. کارخانه کاوه تیکمه داش در زمینی به مساحت 50 هکتار و در شهرک صنعتی فولاد تیکمه داش واقع شده و مجهز به حدود 3 هزار تن انواع ماشین آلات و تجهیزات الکتریکی و مکانیکی می باشد. هدف فعلی این واحد تولیدی افزایش ظرفیت به حدود سالانه 600 هزار تن و افزودن تولید محصولات فولادی اعم از ورق استیل، پروفیل، لوله های صنعتی و مقاطع آلیاژی می باشد.

صنایع فولاد کاوه

محصولات تولیدی صنایع فولاد کاوه تیکمه داش

میلگرد صنایع فولاد کاوه تیکمه داش امروزه جایگاه خوبی را در میان میلگرد سایر کارخانجات به دست آورده است. عمده میلگردهای تولیدی این شرکت از نوع A2 و A3 می‌باشند و بر روی آن ها علامت SFK حک گردیده است. میلگردهای A2 به شکل آجدار بوده و در دسته میلگردهای نیمه سخت قرار می‌گیرند ولی نسبت به میلگردهای ساده مقاومت بیشتری دارند. از این محصول بیشتر برای خاموت‌ها و کمرکش‌های دیوارهای برشی استفاده می‌شود. تنش جاری این نوع میلگرد 3000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی آن 5000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. تغییر شکل پلاستیکی آن نیز 19 درصد است. همچنین در صورت امکان از جوشکاری بر روی این محصول خودداری شود. میلگردهای A3 در دسته نیمه سخت قرار دارند و مقاومت بیشتری نسبت به میلگرد A2 از خود نشان داده‌اند. تنش جاری این محصول 4000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی آن 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می‌باشد. تنش نسبی پلاستیکی نیز 14 درصد بوده و به عنوان میلگرد خشک شناخته می‌شود.

محصولات فولاد کاوه تیکمه داش