شرکت صنعت دقیق گستر

ریخته گری دقیق صنعت گستر

sg-casting.com

شرکت ریخته‌گری دقیق صنعت گستر، با هدف گسترش بازار خود در صنایع خودرویی، سلاح‌های شکاری، ورزشی، پزشکی، نیروگاهی و نفت، گاز و پتروشیمی در سال ۱۳۸۷ به احداث و بهره‌برداری رسید. این شرکت، بهینه‌سازی مستمر در فرآیندهای تولید محصول، ارتقا کیفیت و کاهش قیمت تمام‌ شده را در راستای همکاری‌های درازمدت، سر لوحه کار خود دارد. تمرکز فعالیت‌های صنعت گستر، مبتنی بر ارائه راه‌حل‌هایی عملی در جهت رفع مشکلات مشتریان است و تعهدشان تولید قطعات با  کیفیت در حداقل زمان ممکن است.

اهداف

صنعت گستر تلاش می‌کند تا با به‌کارگیری به‌ روزترین فن‌آوری‌ها و مستعدترین متخصصان، شبکه‌ای مقتدر و توانمند از تأمین‌کنندگان، شرکای تجاری و مشتریان این صنعت به وجود آورد تا با درونی سازی، بهبود مستمر، کیفیت و توسعه پایدار به سمت بی‌نیاز کردن صنایع استراتژیک داخلی از منابع خارجی گام بردارد. راه‌یابی به بازارهای ارزشمند جهانی و حرکت به‌سوی مرزهای فن‌آوری، همچون قطعات قسمت داغ توربین‌های گازی و هوایی بخشی از اهداف این شرکت در سال‌های آتی است.

نمونه سازی سریع با پرینتر سه بعدی

یکی از روش های نوین در عرصه ریخته گری دقیق استفاده از پرینترهای سه بعدی برای نمونه سازی سریع قطعات است. با اینکه تکنولوژی پرینت سه بعدی تازه پا به صنعت ریخته گری گذاشته اما صنعت گستر یکی از پیشگامان استفاده از آن در ایران بوده است.
هر تولیدی دارای یک حداقل است. پس برای تولید یک قطعه مجبور هستیم آن حداقل را رعایت کنیم. اما اگر تعداد قطعات ما محدود باشد چطور؟ اگر نیاز داشته باشیم قطعاتمان در زمان اندکی حاضر شوند چه راهکاری باید بیاندشیم؟

نمونه سازی سریع با پرینت سه بعدی - صنعت گستر

ساخت قالب فلزی آلومینیومی همیشه به صرفه نیست. برای مثال اگر تیراژ شما پایین باشد باید هزینه‌ی بسیاری صرف تنها ساخت این قالب بکنید. علاوه بر این، حتی تاخیری چند هفته‌ای می‌تواند منجر به پایین آمدن بازار فروش و عقب ماندن مشتریان شود. پس در فرآیند تولید یک قطعه زمان امری بسیاری حیاتی است.
تمامی این دلایل و بسیاری موارد دیگر موجب شده است تا همه به دنبال راه حل بهتری برای راحتی مشتریانشان باشند. صنعت گستر قابلیت مدلسازی قطعه شما حتی به تعداد یک عدد را نیز دارد. اینگونه دیگر لازم نیست نگران مدلسازی قطعات خود باشید و با این روش قادر خواهید بود چه در زمان و چه در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

ساخت قالب برای مدلسازی

محصولات

این شرکت طیف گسترده ای از محصولات را تولید می‌کند.
اتصالات استیل، ابزار آلات استیل، آلیاژهای غیر آهنی، نفت و گاز و برق، پروانه پمپ، صنایع پزشکی، سلاح شکاری و ورزشی، خودروهای سبک و سنگین، شیرآلات صنعتی، صنایع سیمان، صنایع عمومی، صنایع کشاورزی، صنایع غذایی و لبنی و فیکسچرهای عملیات حرارتی بخشی از تولیدات صنعت گستر است.

 

صنایع غذایی و لبنی

شرکت صنعت گستر قطعات مختلفی را برای صنایع غذایی و لبنی تولید می‌کند. تیغه، روده، شبکه، طوقه، انواع چرخ گوشت‌های صنعتی، انواع اتصالات استیل و همینطور قطعات سفارشی.
با توجه به اینکه این قطعات معمولا در محیطی قرار می‌گیرند که در معرض خورندگی قرار دارند و نیازمند رعایت موارد بهداشتی است بنابراین از فولاد ضد زنگ برای ساخت این قطعات استفاده می‌شود.

 

 

 

شیرآلات صنعتیشیرآلات برای کنترل جریان، فشار، درجه حرارت سطح مایع در صنایع مختلفی مانند تصفیه آب، لایروبی، خودروسازی و بسیاری دیگر استفاده می‌شود. شیرآلات صنعتی ریخته گری شده به دلیل جنبه های طراحی مقاوم در برابر خوردگی و استحکام بالا بسیار مورد توجه مشتریان است. از نمونه‌های شیرآلات که توسط شرکت صنعت گستر تولید می‌شوند می‌توان به بال ولو، توپی شیر، گیت ولو، گلوب ولو، شیر اطمینان، دیسک شیر پروانه‌ای، باترفلای ولو و … اشاره کرد.

 

 

صنایع خودروسازی و تریلر سازیهر ساله وسایل نقلیه تجاری سنگین میلیاردها تن کالا را در سراسر کشور جابجا می‌کنند. صنعت حمل و نقل، صنعتی غیر قابل جایگزین و حیاتی برای اقتصاد کشور محسوب می‌شود که به وسیله ریخته گری دقیق در جریان است. شرکت صنعت گستر نیز طی همکاری خود با صنایع خودروسازی و تریلرسازی داخلی در تلاش است، کشور را از صنایع خارجی و واردات بی نیاز کند. قطعات تولید شده چون ماهک گیربکس، چیپ اسبک، انگشتی‌های تعویض دنده، قطعات مربوط به تریلرهای یخچالی و چادری و … همه بخش کوچکی از تولیدات این شرکت هستند.

 

 

 

صنایع نفت و گاز

صنعت گستر مفتخر است که سابقه طولانی همکاری با پیمانکاران حوزه‌های مختلف نفت و گاز و صنایع انرژی دارد. این شرکت تابحال توانسته است نیازهای بخش حساس انرژی از جمله نفت و گاز و صنعت برق فشار قوی را، از آلیاژهای خاص آن تا تست‌های مخرب و غیر مخرب، گزارش‌های متالوگرافی و عملیات حرارتی‌های پیچیده را تامین نماید.

تست‌های غیر مخرب شامل Pt و Mt به صورت داخلی انجام می‌شود.

از جمله محصولات مربوط به این صنعت خاص می توان به موارد زیر اشاره نمود:

انواع بدنه های شیرآلات، قطعات داخلی شیرآلات، بدنه و پروانه داخلی ( ایمپلر) پمپ ها، رینگ های آب بندی، فلوتر، فلنج ها و اتصالات خاص، سیت و ..

 

 

 

آلیاژهای غیر آهنی

صنعت گستر به عنوان اولین تولید کننده قطعات با آلیاژ های غیر آهنی همچون مس و آلومینیوم به شیوه ریخته گری دقیق توانسته است ارزش آفرینی جدیدی را در این حوزه برای مشتریان خود رقم زند.

ریخته گری دایکست و ریخته گری ماسه‌ای به عنوان مهمترین شیوه‌های تولید فلزات غیر آهنی مزایا و معایب خود را به همراه دارند.

هزینه‌های بالای قالب در شیوه ریخته گری تحت فشار (دایکست) عدم توانایی تولید قطعات با پیچیدگی‌های هندسی خاص (همچون شیب منفی)، عدم توانایی تولید قطعات با استحکام بالا از جمله معایب آن می‌باشند.

در ریخته گری ماسه‌ای نیز عدم توانایی دستیابی به تلورانس‌های هندسی و ابعادی و کیفیت سطحی پایین را می‌توان معایب این روش شمرد.

در ریخته گری دقیق توانایی دستیابی به استحکام‌های بسیار بالا، تلورانس‌های بسته ریخته گری دقیق، هزینه قالب بسیار پایین در مقایسه با دایکست، کیفیت سطحی بسیار بالا و توانایی استفاده از پرینت سه بعدی را می‌توان برشمرد.

 

 

محصولات صنعت گستر

 

همواره از دیرباز یکی از استفاده‌های ریخته گری دقیق در انواع تفنگ‌های شکاری و ورزشی بوده است. صنعت گستر نزدیک به یک دهه است در این صنعت به عنوان بازیگر اصلی و تولید کننده عمده فعالیت می‌کند.

تفنگ‌های ورزشی، سلاح‌ها و تمامی تجهیزات این چنینی از حساسیت بسیاری برخودارند. تنها یک اشتباه در محاسبات و یا فرآیند ساخت و تولید ممکن است جان کسی را به خطر بیاندازد یا در شرایط اضطراری موجب ناتوانی در عملکرد شود. این صنعت یک صنعت بسیار مهم برای کشور و دولت‌ها به شمار میرود و سرمایه‌ای است که تمامی افراد جامعه را از خطر باز میدارد. پس شکی در جدیت آن نیست.

 

صنایع پزشکی

 

همانند صنعت معدن، ماشین آلات ساختمانی، صنعت نفت، صنایع پزشکی نیز یکی از اصلی‌ترین صنایعی است که ریخته گری دقیق ما در جهت خدمت رسانی به آن تلاش می‌کند. ریخته گری دقیق برای ساخت قطعات پیچیده فلزی در کاربرد‌های پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به وسیله روش‌های نوین، صنعت گستر قادر است تمامی آلیاژ‌ها از جمله استنلس استیل، آلومینیوم، کبالت و غیره را با دقتی بی همتا تولید کند. این شرکت می‌تواند رنج وسیعی از استیل‌ها جهت استفاده‌های بیرونی مانند ارتوز‌ها و همچنین قطعات پایه کبالت با تکیه بر استاندارد f75 جهت استفاده‌های درونی بدن (پروتز) تولید کند.

 

صنایع کشاورزی

 

 

برای سالیان متمادی، صنعت ستر تولید کننده و عرضه کننده خدمات ریخته گری دقیق برای ماشین آلات کشاورزی بوده است. مشتریان اصلی در صنایع کشاورزی قطعات یدکی برای تراکتور، کمباین، بیلر، ماشین‌های کاشت، پخش کننده، گاو آهن، تجهیزات خاکورزی و سایر ماشین آلات مزرعه تولید می‌کنند.

درخواست تجهیزات کشاورزی بسیار متفاوت است و ذی نفعان این صنعت هنگام ارائه راه حل باید توجه بیشتری به جزئیات داشته باشند تا نیازهای گسترده و پیچیده این بخش را برآورده سازند. تیم و مهندسین متخصص این شرکت درکل فرآیند تهیه و تولید آماده همکاری و ارائه خدمات به مشتریان می‌باشند. این ماشین آلات کشاورزی شامل قطعات داخلی گیربکس مانند ماهک‌ها و از این قبیل است.

 

صنایع عمومی

صنعت گستر سابقه طولانی در تولید انواع ابزارآلات دستی، قطعات میخ کوب، یراق آلات، اسپایدر شیشه، ماشین سازی و انواع قطعات سفارشی برای صنایع گوناگون دارد. توانایی تولید قطعات بسیار کوچک با وزن کم و هندسه پیچیده به ریخته گری دقیق این امکان را داده است که جایگاه ویژه‌ای در بین مشتریان پیدا کند. علاوه بر این برای کارخانجاتی که نیاز به لوازم یدکی مخصوص خود دارند، می‌توانند تمام قطعات خود را به این روش تولید نمایند.

 

موارد گفته شده تنها بخشی از توانمندی‌های شرکت صنعت گستر در حوزه ریخته‌گری دقیق است. همانطور که در ابتدا گفته شد این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات فلزی را برای صنایع مختلف تولید می‌کند. همچنین ساخت قطعات جدید و به روزتر، همواره در دستور کار مدیران و مهندسین این شرکت قرار دارد تا نیاز کشور به خارج، هر روز کمتر شود.