شرکت ریخته گری صنعت گستر

sg-casting.com

صنعت گستر
بزرگ‌ترین تولید کننده قطعات ریخته گری دقیق در ایران

شرکت ریخته‌گری دقیق صنعت گستر، با هدف گسترش بازار خود در صنایع خودرویی، سلاح‌های شکاری، ورزشی، پزشکی، نیروگاهی و نفت، گاز و پتروشیمی در سال ۱۳۸۷ به احداث و بهره‌برداری رسید. این شرکت، بهینه‌سازی مستمر در فرآیندهای تولید محصول، ارتقا کیفیت و کاهش قیمت تمام‌ شده را در راستای همکاری‌های درازمدت، سر لوحه کار خود دارد. تمرکز فعالیت‌های صنعت گستر، مبتنی بر ارائه راه‌حل‌هایی عملی در جهت رفع مشکلات مشتریان است و تعهدشان تولید قطعات با  کیفیت در حداقل زمان ممکن است.

اهداف

صنعت گستر تلاش می‌کند تا با به‌کارگیری به‌ روزترین فن‌آوری‌ها و مستعدترین متخصصان، شبکه‌ای مقتدر و توانمند از تأمین‌کنندگان، شرکای تجاری و مشتریان این صنعت به وجود آورد تا با درونی سازی، بهبود مستمر، کیفیت و توسعه پایدار به سمت بی‌نیاز کردن صنایع استراتژیک داخلی از منابع خارجی گام بردارد. راه‌یابی به بازارهای ارزشمند جهانی و حرکت به‌سوی مرزهای فن‌آوری، همچون قطعات قسمت داغ توربین‌های گازی و هوایی بخشی از اهداف این شرکت در سال‌های آتی است.

محصولات

این شرکت طیف گسترده ای از محصولات را تولید می‌کند.
اتصالات استیل، ابزار آلات استیل، آلیاژهای غیر آهنی، نفت و گاز و برق، پروانه پمپ، صنایع پزشکی، سلاح شکاری و ورزشی، خودروهای سبک و سنگین، شیرآلات صنعتی، صنایع سیمان، صنایع عمومی، صنایع کشاورزی، صنایع غذایی و لبنی و فیکسچرهای عملیات حرارتی بخشی از تولیدات صنعت گستر است.

تولیدات شرکت صنعت گستر شرکت صنعت گستر قطعات مختلفی را برای صنایع غذایی و لبنی تولید می‌کند. تیغه، روده، شبکه، طوقه، انواع چرخ گوشت‌های صنعتی و خانگی و همینطور قطعات سفارشی.
با توجه به اینکه این قطعات معمولا در محیطی قرار می‌گیرند که در معرض خورندگی قرار دارند و نیازمند رعایت موارد بهداشتی است بنابراین از فولاد ضد زنگ برای ساخت این قطعات استفاده می‌شود.

 

محصولات شرکت صنعت گسترشرکت صنعت گستر سابقه طولانی در خصوص تولید ابزار آلات دستی دارد.
با توجه به اینکه در زمان خرید ابزار آلات دستی مثل آچار بکس و آچار فرانسه، مهمترین اصل، استحکام آنها است شرکت صنعت گستر تولیدات خود را بر پایه این اصل قرار داده است.

 

قطعات شرکت صنعت گسترپروانه پمپ استیل وسیله‌ای برای تأمین انرژی است. این قطعه یک جز چرخشی در پمپ‌های سانتریفیوژی محسوب می‌شود. این قطعه از تعدادی تیغه منحنی شکل تشکیل شده است. کار اصلی آن انتقال مستقیم انرژی مکانیکی به مایعات جهت افزایش فشار استاتیک مایعات است.

 

محصولات شرکت صنعت گستراین شرکت تاکنون همکاری زیادی با شرکت‌های فعال در حوزه نفت، گاز و برق داشته.
صنعت گستر تاکنون توانسته تا نیازهای حساس صنایع انرژی کشور را به آلیاژهای خاص به خوبی تامین نماید.

 

محصولات صنعت گسترصنعت گستر اولین شرکت تولیدکننده قطعات با آلیاژهای غیر آهنی مثل مس و آلومینیوم با روش ریخته‌گری دقیق است.
سایر روش‌های ریخته‌گری مثل ریخته‌گری دایکست و ریخته‌گری ماسه‌ای معایب مخصوص به خود را دارند. عدم ساخت قطعات با شکل‌های خاص هندسی، عدم استحکام و هزینه بالا برخی از این معایب است.
اما برخی مزایای ریخته‌گری دقیق شامل دستیابی به استحکام‌های بسیار بالا، تلورانس‌های بسته ریخته‌گری دقیق، هزینه قالب بسیار پایین در مقایسه با دایکست، کیفیت سطحی بسیار بالا و توانایی استفاده از پرینت سه بعدی است.

 

محصولات صنعت گسترشرکت صنعت گستر یکی از شرکت‌های پیشرو و با سابقه در تولید قطعات سلاح به روش ریخته گری دقیق است.
این نوع قطعات به دلیل نوع استفاده، بسیار حساس است و کوچکترین خطایی در تولید آنها ممکن است عواقب بدی به همراه داشته باشد.

 

قطعات شرکت صنعت گسترشاید جالب باشد که بدانید صنعت ریخته‌گری، در پزشکی هم کاربرد دارد.
ساخت قطعاتی که در بدن انسان‌ها به کار می‌رود در حوزه صنعت ریخته‌گری است. معمولا این قطعات از جنس سرامیک است و فرآیند ریخته‌گری این قطعات با کامپیوتر کنترل می‌شود.

 

صنایع کشاورزیبرای سالیان متمادی، صنعت گستر تولید کننده و عرضه کننده خدمات ریخته‌گری دقیق برای ماشین آلات کشاورزی بوده است. مشتریان اصلی در صنایع کشاورزی قطعات یدکی را برای تراکتور، کمباین، بیلر، ماشین‌های کاشت، پخش کننده، گاوآهن، تجهیزات خاکورزی و سایر ماشین آلات مزرعه استفاده می‌کنند.

 

موارد گفته شده تنها بخشی از توانمندی‌های شرکت صنعت گستر در حوزه ریخته‌گری دقیق است. همانطور که در ابتدا گفته شد این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات فلزی را برای صنایع مختلف تولید می‌کند. همچنین ساخت قطعات جدید و به روزتر، همواره در دستور کار مدیران و مهندسین این شرکت قرار دارد تا نیاز کشور به خارج، هر روز کمتر شود.