شرکت ایران ذوب

http://www.iranzob.com

شرکت ایران ذوب، یکی از شرکت های شناخته شده ریخته گری و از پیشگامان ریخته گری ماشینی در سطح کشور می باشد. فعالیت این شرکت با اخذ پروانه بهره برداری از سال ۱۳۶۲ و پس از خرید، نصب و راه اندازی ماشین آلات، آغاز گردید. این شرکت در سال ۱۳۷۰ و با توجه به نیاز صنایع سیمان کشور به قطعات ریخته گری از جمله گلوله، زره، دیافراگم آسیا، گریت کولر، قطعات نسوز و ضد سایش، همکاری خود را با شرکت های سیمان آغاز نمود و در این زمینه با استقبال گسترده مصرف کنندگان در صنعت سیمان روبرو گردید. به نحوی که در دهه ۷۰ نیاز کشور به واردات گلوله آسیا قطع و کلیه نیاز صنایع سیمان توسط این شرکت تأمین گردید. در طرح توسعه جدید شرکت ایران ذوب در ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۹۱، شرکت ایران ذوب تولید کره ها و نیمکره های آلومینیومی را نیز به تولیدات خود افزود. این محصول در صنایع فولاد سازی جهت اکسیژن زدایی بکار گرفته می شود.

محصولات ایران ذوب

شرکت ایران ذوب از ابتدای شروع همکاری با صنعت سیمان، تولید قطعات ریخته گری با بالاترین کیفیت را دنبال کرده و در این زمینه از همکاری نیروهای متخصص داخلی، مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی بهره گرفته است. مدیران و کارکنان این مجموعه با همت و تلاش گسترده، از فراز و نشیب های پیش رو عبور کرده و علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، اقدام به صادرات محصولات خود به کشورهایی چون عراق، قطر، امارات، سوریه، ترکیه، ایتالیا و… نموده است.
سهام شرکت ایران ذوب در سال ۱۳۹۱ به طور کامل توسط شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد خریداری گردید. امید است که با این تحولات به وجود آمده علاوه بر شرکت های سیمان و معادن کشور، بتوان به طور وسیع تری وارد بازار شرکت های فولادی از قبیل فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و … نیز شده تا کماکان نام شرکت ایران ذوب بر تارک صنعت کشور بدرخشد. در ادامه می توانید ماموریت و چشم انداز شرکت ایران ذوب و بخشی از مهمترین دست آوردهای این شرکت را ملاحظه فرمایید.

محصولات ایران ذوب 2