الیاف سرامیک سپید

http://scfc.ir

الیاف سرامیک سپید برای اولین بار در ایران تعدادی از صنعتکاران را به منظور تولید الیاف سرامیکی گرد هم جمع آوری کرد و در سال ۱۳۸۱ شرکت الیاف سرامیک سپید در زمینی به مساحت ۹۰۰۰ متر مربع تاسیس شد و در سال ۱۳۸۲ نیز شروع به تولید کرد. خط یک به روش بلوئینگ با ظرفیت ۶۰۰ تن در سال پتو ، ۲۰۰ تن در سال الیاف فله و ۲۰۰ تن در سال برد طراحی شده بود.

در سال ۱۳۸۹ الیاف سرامیک سپید به منظور ارتقا کیفیت محصول نسبت به نصب و راه اندازی خط تولید دوم به ظرفیت ۱۵۰۰ تن در سال به روش گریز از مرکز اقدام گردید. در سال ۱۳۹۱ به منظور گسترش فعالیت های شرکت اقدام به خرید ۵۰۰۰ متر مربع از زمین های مجاور کردند.

سهامداران فعلی الیاف سرامیک سپید شامل ۳ گروه بوده و شرکت ۱۰۰ درصد خصوصی می باشد. محصولات تولیدی الیاف سرامیک سپید شامل پتوی سرامیکی ، الیاف فله ، برد سرامیکی ، مدول ، چسب ، کوتینگ و خمیر درزبندی با تحمل دمای بالا است و محصولات فوق در صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، فولاد ، ذوب فلزات ، سیمان و نیروگاهها ، مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر این شرکت تنها تولید کننده الیاف سرامیکی کشور است و سابقه بیش از یک دهه ارائه خدمات به صنایع اعلام شده را دارد.