آزمایشگاه بیم گستر تابان

https://beamgostar.ir

شرکت دانش بنیان بیم گستر تابان در سال 1390 تاسیس گردید. این شرکت با تکیه بر بیست سال دانش و تجربه فنی متخصصان خود کار خود ارایه خدمات سرویس و نگهداری دستگاههای آنالیز اشعه ایکسXRF و XRD به مراکز علمی و صنعتی کشور آغاز کرد. در سال 93 همزمان با توسعه این شرکت، بخش ارائه خدمات آنالیز آزمایشگاهی در این شرکت شروع به فعالیت کرد. در حال حاضر شرکت بیم گستر تابان ارائه دهنده خدمات آنالیز XRD ، آنالیز XRF ، آنالیز FESEM ،آنالیز TEM,آنالیز DSC ، آنالیز TGA ، آنالیز BET ، آنالیز FTIR ، آنالیز ATR , آنالیز UV-Visible و… به مشتریان خود می باشد.

خدمات شرکت بیم گستر تابان

در حال حاضر مهم ترین خدمات این شرکت به شرح زیر است:

آنالیز SEM

آزمایشگاه تابان با در اختیار قرار گرفتن میکروسکوپ الکترونی روبشی نشر میدانی(FE-SEM) ساخت شرکت TE-SCAN ،امکان ارائه خدمات تست FESEM و تست SEM در کوتاهترین زمان و نهایت دقت توسط کارشناسان با تجربه به مشتریان گرامی را دارد.

آنالیز XRD

آزمایشگاه تابان به عنوان کاملترین آزمایشگاه XRD کشور آمادگی خود را برای پذیرش 6 نوع متفاوت تست XRD مطابق جدول زیر اعلام می نماید. با توجه به تقاضای بالا برای آنالیز های نرمال و Low Angle، زمان پاسخدهی این دو آنالیز یک الی سه روز  پس از دریافت نمونه خواهد بود.

آنالیز TEM

یکی از مواردی که در مطالعه نانوذرات نقش اساسی ایفا می‌کند، تعیین اندازه آن‌ها است. استفاده از میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM) یکی از روش های موثر در تعیین اندازه ذرات است که می تواند اطلاعات کمی و کیفی مفیدی را در اختیار شما قرار دهد. تمامی خدمات آماده سازی نمونه های پودری، بالک و انجام آنالیز TEM و HR-TEM در این مرکز تا بزرگنمایی 180000 برابر انجام می شود.

 

  • آنالیز DSC

  • آنالیز TGA

آزمایشگاه بیم گستر تابان دارای دستگاه آنالیز حرارتی ساخت کمپانی TA آمریکا است.

این آزمایشگاه آمادگی خود را برای پذیرش نمونه‌های آنالیز TGA,آنالیز DSC,آنالیز DTA اعلام می‌نماید.

  • آنالیز FTIR

در آزمایشگاه تابان آنالیز FTIR و آنالیز ATR در یک الی دو روز کاری جوابدهی می‌گردد. نمونه های پودری، مایع و بالک در تست FTIR قابل پذیرش است. در این آزمایشگاه امکان تحلیل آنالیز FTIR و تحلیل آنالیز ATR میسر است.

  • آنالیز FESEM

این شرکت می تواند تصاویر تا ۴۰۰ هزار برابر را از نمونه ها تهیه نماید. برای درک بهتر این موضوع شاید اینگونه بیان کنیم که قدرت تشخیص ذراتی با اندازه حدود ۸ نانو متر را داراست.

  • آنالیز XRF

دستگاه XRF مورد استفاده قادر به شناسایی عناصر در حد ppm نیز می باشد که البته مقادیر گزارش شده تقریبی است.

  • آنالیز UV-Visible

در آزمایشگاه تابان امکان انجام آنالیز UV-vis برای تعیین غلظت محلول مجهول میسر است.

  • آنالیز BET

آزمایشگاه بیم گستر تابان آماده ارائه خدمات  آزمون BET است.

دیگر خدمات

  • آنالیز ATR

  • تامین قطعات یدکی

  • فروش دستگاه و سرویس کاری

شرکت دانش بنیان بیم گستر تابان مشکلات دستگاه های پر استفاده ای همچون XRD که در بخش های مختلف صنعتی و دانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، را برطرف نموده است.

دسترسی به آزمایشگاه بیم گستر تابان

این شرکت  علاوه بر مراجعه حضوری و تحویل نمونه به آزمایشگاه، به صورت غیر حضوری نیز آماده خدمات رسانی است. برای این منظور کافیست به سایت بیم گستر مراجعه نموده و فرم ویژه آنالیز خود را دانلود، و به همراه نمونه ارسال نمایید.

هزینه‌های آزمایشگاهی

شرکت دانش بنیان بیم گستر تابان تعرفه تمامی خدمات خود را در سایت خود قرار داده است که با مراجعه به این وب سایت از تمامی هزینه ها اطلاع کسب خواهید کرد. همچنین این شرکت در مناسبت‌های مختلف تخفیف‌هایی را به مراجعین ارائه می‌دهد که سهم بسزایی در کاهش هزینه‌ها دارد.

بیم گستر تابان