تولید، توسعه و بومی‌سازی سه مأموریت راهبردی شرکت مس

3 مأموریت شرکت مس

مهندس «محمدرضا بنی‌اسدی‌راد»، مدیرعامل شرکت مس گفت: در شرایط کنونی که قدرت‌های استکباری در تلاش هستند تا اقتصاد ایران را تضعیف کنند توجه ویژه به افزایش تولید، توسعه و بومی‌سازی قطعات را به‌عنوان سه مأموریت مهم و راهبردی شرکت مس تعریف کرده‌ایم.

به گزارش «مس پرس»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران صبح امروز در جلسه تولید مجتمع مس شهربابک که با هدف بررسی روند تولیدی این مجتمع و با حضور مهندس «علی محمدی»، عضو هیأت‌مدیره شرکت مس و همچنین مدیران ارشد امورهای تولیدی مجتمع مس شهربابک برگزار شد گفت: این سه راهبرد و مأموریت باید به‌طوری جدی در تمام سطوح شرکت مس دنبال شود تا از یک‌سو شاهد افزایش تولید و ازسوی دیگر شاهد کاهش قیمت تمام‌شده در شرکت مس باشیم.

وی افزود: شرکت مس در حال حاضر به دنبال افزایش ظرفیت تولید شرکت مس در قالب برنامه ششم توسعه است و برای این منظور تمام امکانات مادی و معنوی خود را بسیج کرده است.

مجموع مس محتوی معدنی مجتمع مس شهربابک (کاتد تولیدی لیچینگ+ مس محتوی کنسانتره) از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵۱۵۲ تن بوده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده سال ۹۷ رشد ۱۵،۶ درصدی داشته است

مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر این‌که مدیران مجتمع مس میدوک باید با سرعت بخشیدن به انجام بررسی‌های فنی درخصوص افزایش ظرفیت کارخانه تغلیظ میدوک تصمیم گیری کنند اظهار داشت: بررسی و امکان‌سنجی احداث فاز دوم کارخانه تغلیظ در معدن مس میدوک باید در اولویت سیاست‌های راهبردی این مجتمع قرار گیرد.

مهندس بنی‌اسدی راد همچنین افزود: با توجه به این‌که معدن مس چاه فیروزه یکی از سه معدنی است که باید در آینده نزدیک به مرحله تولید برسد خواستار سرعت بخشیدن به فعالیت‌های مربوط به احداث کارخانه تغلیظ چاه فیروزه و رفع موانع مربوطه شد.
وی در ادامه با اشاره به وجود برخی مشکلات درخصوص حمل کنسانتره از میدوک به خاتون‌آباد و سرچشمه گفت: برای رفع این مشکل و تسریع در روند جابجایی محصولات انجام مطالعات و بررسی‌های لازم برای اتصال سایت خاتون‌آباد به شبکه ریلی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت مس در پایان با قدردانی از زحمات مدیران، کارکنان و کارگران مجتمع مس میدوک به خاطر پیشی گرفتن تولید این مجتمع از برنامه پیش‌بینی‌شده سال جاری گفت: گزارش‌های تولیدی این مجتمع نشان‌دهنده این است که تا اوایل آذرماه امسال تولید مجتمع مس شهربابک در اکثر بخش‌‌ها رشد چشمگیری داشته است و تا پایان سال برنامه تولیدی این مجتمع به‌طور قطع محقق خواهد شد.

رشد همه شاخص‌های تولیدی مجتمع مس شهربابک در سال جاری

بر اساس گزارش تولید مجتمع مس میدوک که در جلسه صبح امروز این مجتمع مورد بررسی قرار گرفت از ابتدای سال جاری تاکنون کل استخراج معدن میدوک ۲۲,۲۸۰,۶۸۵تن بوده است که مطابق برنامه سال جاری محقق شده است. همچنین طی این بازه زمانی سولفور استخراجی معدن مس میدوک ۶,۱۲۶,۶۷۵میلیون تن بوده است که درمجموع نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده در حدود ۸/۵درصد پیشرفت داشته است.

بررسی برنامه تولیدی مجتمع مس شهربابک نشان می‌دهد که سنگ سولفور مصرفی تغلیظ از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۵,۴۵۹,۲۰۶ تن بوده است که ۱۰/۵درصد نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده سال ۹۷ رشد مصرف داشته است.

بر اساس گزارش ارائه‌شده ازسوی امور تغلیظ مجتمع مس شهربابک، مس محتوی کنسانتره کارخانه تغلیظ مجتمع مس میدوک تا نهم آذرماه امسال ۳۰۶۷۸ تن بوده است که ۱۴/۵ درصد نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده سال جاری رشد تولید داشته است.

از ابتدای سال جاری تاکنون کاتد تولیدی لیچینگ میدوک ۴۶۲۹ تن بوده است که رشد ۲۵درصدی را در طول این مدت تجربه کرده است.
بر اساس این گزارش، مجموع مس محتوی معدنی مجتمع مس شهربابک (کاتد تولیدی لیچینگ+ مس محتوی کنسانتره) از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵۱۵۲ تن بوده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده سال ۹۷ رشد ۱۵،۶ درصدی داشته است.

از ابتدای سال جاری تاکنون آند تولید کارخانه ذوب خاتون‌آباد ۷۵۵۳۶ بوده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده رشد ۱۷،۵درصدی داشته است. بر اساس این میزان آند تولیدی؛ پالایشگاه خاتون‌آباد موفق به تولید ۵۸,۶۵۵ تن کاتد شده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده رشد درصدی داشته است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید