۱۹ پروژه بزرگ فولادی در کرمان در مراحل اجرایی

19 پروژه بزرگ فولادی در کرمان در مراحل اجرایی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت)کرمان با بیان اینکه ۱۹ پروژه بزرگ صنعت فولاد در استان مراحل اجرایی را می گذراند گفت: بهره برداری از این طرح ها ما را در افق ۱۴۰۴ به قطب فولادی کشور تبدیل خواهد کرد.

مهدی حسینی نژاد روز دوشنبه بمناسبت چهل سالگی انقلاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استان معدنی کرمان ۱۰ میلیون تن از مجموع ۵۵ میلیون تن فولاد کشور در افق ۱۴۰۴، را تولید خواهد کرد.

وی اظهار داشت: استان کرمان توانمندی تکمیل زنجیره ارزش افزوده در حوزه معادن و همکاری در این حوزه را با دیگر کشورها دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: سال ۹۶ میزان صادرات استان کرمان ۳۵۴ هزار تن به ارزش یکهزار و ۱۷ میلیون دلار و سهم صادرات ما ۲٫۲ درصد از صادرات کشور بوده است.
وی افزود: صادرات استان کرمان باوجود زیرساخت ها و ظرفیت ها طی سالهای آینده افزایش می یابد.
حسینی نژاد عنوان کرد: ۵٫۸ میلیارد تن ذخایر قطعی اثبات شده معدنی در استان کرمان وجود دارد و بهره گیری از معادن در راستای تکمیل چرخه زنجیره ارزش افزوده فرصتی برای توسعه صادرات و ارتقای دانش فنی و مهندسی است.

وی گفت: استان کرمان ۳٫۴ تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص داده که ۳۹٫۷ درصد از این میزان مربوط به حوزه صنعت و معدن و تجارت استان است و با برنامه ریزی های انجام گرفته در پایان برنامه ششم توسعه این آمار به ۴۸ درصد رشد خواهد یافت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان اضافه کرد: رشد متوسط استان کرمان در برنامه ششم توسعه ۸٫۵ درصد برنامه ریزی شده اما این آمار در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان حدود ۱۱ درصد پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: با زیر ساخت های ایجاد شده در حوزه معدن و صنایع به این رشد خواهیم رسید.

خورشیدی

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید