اطلاعات بیشتر

۷۰۰ هزار تن آهن و فولاد ایران به عمان صادر شد

به گفته «عباس عبدالخانی» رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عمان، طی این مدت حدود ۴۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی به عمان داشتیم که نیمی از آن را محصولات آهن و فولاد به خود اختصاص داده است.
وی افزود: در ۹ ماهه امسال (منتهی به آذر) ۲۰۰ میلیون دلار آهن و فولاد به عمان صادر شده که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد داشته است.

در ۹ دی ماه امسال نیز خط کشتیرانی خرمشهر به بندر صحار عمان افتتاح و مقرر شد هر ۱۵ روز یک بار یک کشتی باری در این مسیر تردد کند؛ بنابراین ۱۵ دی ماه یک کشتی باری ۲۸۶ کانتینری وارد عمان شد.
«محسن ضرابی» رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان در این باره گفت: این خط کشتیرانی به عنوان یک زیرساخت توسعه تجاری با عمان، دومین خط دریایی است که بعد از خط کشتیرانی بندرعباس به صحار با پیگیری اتاق مشترک ایران و عمان راه اندازی شده است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی افزود: این خط کشتیرانی که با سرمایه گذاری قابل توجه و برنامه ریزی عمانی ها انجام شده است، می‌تواند نقش مهمی در تسهیل مراودات تجاری تجار ایرانی و عمانی برای صادرات و صادرات مجدد ایفا کند و با توجه به شرایط ویژه‌ ای که برای سرمایه‌گذاران و تجار ایرانی در این بندر فراهم شده، برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.
به گفته ضرابی در ۶ ماهه نخست امسال، ۷۸ میلیون ریال صادرات استانی به عمان داشتیم که با راه‌اندازی این خط کشتیرانی شاهد افزایش چشمگیر حجم صادرات استان خواهیم بود.
پیش از این نیز خط کشتیرانی از مقصد بندرعباس به بندر صحار افتتاح شد و قرار است در آینده نزدیک خط کشتیرانی بندر چابهار به این بندر تجاری عمان افتتاح شود.

عمان یازدهمین بازار هدف کالاهای صادراتی کشور است که در ۹ ماهه نخست امسال (منتهی به آذر) یک میلیون و ۳۳۳ هزار تن کالا به ارزش ۳۹۳ میلیون دلار به این کشور صادر شده است؛ این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ ارزشی ۱۲ درصد افت و از لحاظ وزنی ۲۴ درصد رشد را نشان می دهد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید