اطلاعات بیشتر

۱۵۰ میلیارد ریال برای تامین زیرساخت های معادن خراسان شمالی مصوب شد

معدن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

علی قلی پور روز شنبه در نشست خبری اظهار کرد: این میزان اعتبار طی چند سال به اجرای طرح های مربوط به تامین زیرساخت های معادن استان تزریق می شود.

وی افزود: امسال ۳۶ میلیارد ریال از این میزان برای اجرای طرح های برق رسانی به ۱۳ واحد معدنی استان اختصاص می یابد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

قلی پور تصریح کرد: با این میزان اعتبار امسال برق رسانی به ۱۰ واحد معدنی در بجنورد و سه واحد معدنی در شیروان انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: مابقی اعتبار در سال های بعد برای تامین زیرساخت هایی همچون راهسازی هزینه می شود.

حدود ۲ میلیون تن ذخایر معدنی در ۲۰۴ معدن ثبتی خود دارد.
معادن استان شامل معادن سنگ لاشه، مرمر، مرمریت، بوکسیت، آهن، مس، باریت، مارن و سنگ‌های تزئینی است.

* ۱۲۰ واحد تولیدی تسهیلات رونق دریافت کردند
معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود در باره نتایج مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: ۳۹۱ واحد تولیدی که درادامه فعالیت دچار مشکل بودند و در سایت بهین یاب ثبت نام کردند در کارگروه مربوط مورد بررسی قرار گرفتند که از این تعداد ۲۶۱ پرونده برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۲۰ واحد متقاضی دریافت تسهیلات، اعتبار مورد تقاضا را دریافت کرده اند و مابقی پرونده ها در دست پیگیری است.

وی میزان اعتبار تزریق شده به این تعداد طرح را بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد.
قلی پور گفت: در سال گذشته ۱۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی برای احیای واحدهای دچار مشکل مصوب شد و امسال قرار است این رقم به ۳۰۰ هزار میلیارد ریال برسد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی با بیان اینکه سهم استان در سال گذشته جذب چهار هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی بود گفت: امسال هنوز سهم استان از این اعتبارات مشخص نشده است.

وی گفت: کارگروه رفع موانع تولید در چهار چوب قوانین تلاش دارد تا مشکلات واحدهای تولیدی را حل کند و دراین راستا خیلی از موانع برای دریافت تسهیلات همچون معوقات بانکی، بدهکاری به مالیات و تامین اجتماعی برداشته شده است و از این رو واحدهای تولیدی توانسته اند رونق گیرند.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید