اطلاعات بیشتر

اعطای گواهینامه بنیاد جهانی انرژی و جامعه مدیریت سبز اروپا به مجتمع فولاد مبارکه

فولاد

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت فولاد مبارکه در این زمینه گفت: این پروژه از بین ۲ هزار پروژه انتخاب شد که از ۱۳۰ کشور جمع آوری شده بود.

حسین مدرسی فر با بیان اینکه فولاد مبارکه در ۲دهۀ گذشته بر اساس استراتژی بهبود عملکرد زیست محیطی خود، اهداف متناسب با آن را تدوین و به مرحلۀ اجرا گذاشته است، افزود: این شرکت در سال های اخیر بنا بر ضرورت های ملی و بین المللی تمرکز خود را بر توسعه مسئولیت پذیری زیست محیطی قرار داده است و در همین راستا برنامه های مدیریت انرژی و مدیریت HSE را به طور هدفمند پیگیری می کند.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی خاطرنشان کرد: شرکت فولاد مبارکه به عنوان پیشرو و الگوی صنایع کشور در ابعاد بین المللی نیز در این زمینه ایفای نقش می کند.

هجدهمین دورۀ مراسم بنیاد جهانی انرژی، با موضوع مراسم جهانی آب و با حضور نمایندگان ۱۷۸ کشور و شخصیت های جهانی، در سالن همایش های بین المللی اجلاس سران تهران برگزار شد.

در ازای اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب شهرهای مبارکه و لنجان، در یک دوره زمانی معین ۳۰ تا ۳۵ ساله پساب حاصل از جمع آوری فاضلاب این شهرها در اختیار شرکت فولاد مبارکه قرار می گیرد.
در نتیجه اجرای این طرح در مجموع ۴۵۰ لیتر بر ثانیه پساب در اختیار شرکت فولاد مبارکه قرار خواهد گرفت.
در منطقه لنجان حدود ۲۴۴ کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا خواهد شد و اجرای پروژه فاضلاب لنجان در مدت سه سال باید به اتمام برسد تا ۲۳۰ لیتر بر ثانیه پساب حاصل از آن به فولاد مبارکه منتقل شود.
در منطقه مبارکه نیز باید ۲۲۰ کیلومتر شبکه در مدت ۲ سال اجرا شود تا ۲۲۰ لیتر بر ثانیه پساب حاصل از آن به فولاد مبارکه منتقل شود.

مجتمع فولاد مبارکه واقع در ۷۵ کیلومتری جنوب غرب اصفهان دارای ۳۵ کیلومتر مربع وسعت و ۱۷ کیلومتر مربع سالن تولید است.
فولاد مبارکه بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه است.
این مجتمع فولادی با سهم بیش از ۵۰ درصدی در تولید فولاد کشور دارای ارزش فعلی ۲۰۰ هزار میلیارد ریال است.

شرکت فولاد مبارکه با داشتن حدود ۱۲ میلیون تُن ظرفیت آهن اسفنجی بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان محسوب می شود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید