کارخانه سیمان مکران سرباز ۵۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سیمان

سید دانیال محبی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان مکران شهرستان سرباز به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با بهره برداری از این کارخانه؛ جنوب سیستان و بلوچستان در ریل توسعه قرار می گیرد و نقش مهمی در اشتغال جوانان و افراد جویای کار دارد.

وی بیان کرد: پروژه های توسعه ای بسیار زیادی در سیستان و بلوچستان در حال اجراست که آینده این استان را متحول می کند.

وی افزود: در چند سال اخیر تلاش های بسیار زیادی برای توسعه همه جانبه سیستان و بلوچستان انجام شده است.

به گفته فرماندار سرباز کارخانه سیمان این شهرستان یکی از بزرگترین و مجهزترین کارخانجات سیمان درکشور است که معدن آن تا ۲۵۰ سال جوابگوی تولید سه هزار و ۳۰۰ تن سیمان در روز است.

حمیدالدین یوسفی اظهار داشت: با راه اندازی این کارخانه قیمت سیمان در جنوب سیستان و بلوچستان کاهش پیدا خواهد کرد و کمک بزرگی به رونق ساخت و ساز و پروژه های عمرانی و راهسازی می شود.
وی گفت: این کارخانه برای ۳۰۰ نفر بطور مستقیم و بیش از یک هزار نفر غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد کرد.

فرماندار سرباز افزود: با توجه به نزدیکی کارخانه سیمان با مرز کشور پاکستان و دریای مکران فرصت خوبی برای صادرات و به دست گرفتن بازارهای داخلی و خارجی است.

کارخانه سیمان سرباز در محدوده جکیگور شهرستان سرباز و حد فاصل جاده جکیگور- قصرقند- نیکشهر و در فاصله حدود ۵۴۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است
.
سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان در سفر به جنوب این استان از پروژهای بزرگی همچون راه آهن چابهار – ایرانشهر، بزرگراه ایرانشهر – خاش، پتروشیمی مکران و کارخانه سیمان مکران بازدید کرد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید