جلسه هماهنگی در خصوص راه اندازی کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه

جلسه هماهنگی در خصوص راه اندازی کارحانه جدید مس سرچشمه
مس ایران
عصر دیروز، جلسه هماهنگی برای سرعت بخشیدن به راه‌اندازی پروژه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه با حضور محمدرضا بنی‌اسدی‌راد، مدیرعامل شرکت مس، مهندس علی محمدی، عضو هیأت‌مدیره و جمعی از مدیران و مجریان این طرح در شرکت مس برگزار شد.

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از مس پرس، بر اساس این گزارش در این جلسه آخرین وضعیت پیشرفت پروژه، مسائل مربوط به زیرساخت‌های حمل اسید، مخازن نگاه‌داری اسید در مجتمع مس سرچشمه و بندرعباس و همچنین طرح‌های مربوط به راه‌اندازی کارخانه کود شیمیایی موردبحث و بررسی قرار گرفت.

به گفته مدیرعامل شرکت مس این طرح که یکی از مهم‌ترین طرح‌های محیط زیستی صنعت مس است باید در موعد مقرر و تا اواخر بهمن‌ماه امسال به مرحله راه‌اندازی نهایی برسد.

بر پایه این گزارش، با راه‌اندازی این طرح علاوه بر این‌که صنعت #مس به یک صنعت کاملاً سبز تبدیل خواهد شد زمینه‌های افزایش تولید پایدار و بهره‌برداری اسمی از کارخانه ذوب فلش نیز فراهم می‌‌شود و شرکت مس به توسعه پایدار دست می‌یابد.

گفتنی است کارخانه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه با ظرفیت اسمی ۶۱۰ هزار تن طراحی ‌شده است و با بهره‌برداری از این طرح مجموع ظرفیت واقعی کارخانه جدید اسیدسولفوریک مس سرچشمه و کارخانه قدیم به ۸۰۰ هزار تن در سال می‌رسد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید