کاتد مس «فملی» ۱۷ درصد افزایش قیمت داشت

مس ایران

مس کاتد (فملی) دیروز دوشنبه حدود ۷۶ میلیارد تومان ارزش داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی ۶۴ هزار و ۴۶۲ تومان در حجم ۱۱۸۰ تن به طور نقدی معامله شد و نسبت به معامله قبلی خود حدود ۱۷ درصد افزایش قیمت داشت
به گزارش افق تازه،روز گذشته دوشنبه (نهم مهرماه)، تالارهای مختلف بورس ‌کالا در مجموع ارزشی حدود ۴۲۱٫۶ میلیارد تومان داشتند که در ۶۷۵ قرارداد منعقد شدند. از این حجم، حدود ۳۶۲ میلیارد تومان آن به رینگ داخلی تعلق داشت. در این میان، تالار پتروشیمی نیز بیشترین ارزش معاملات را در حدود ۲۱۴ میلیارد تومان به خود اختصاص داد.

شایان ذکر است، بیشترین ارزش معاملات بورس کالا در این روز متعلق به «مس کاتد» شرکت ملی صتایع مس ایران (فملی) در حدود ۷۶ میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی ۶۴ هزار و ۴۶۲ تومان در حجم ۱۱۸۰ تن به طور نقدی معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود حدود ۱۷ درصد افزایش قیمت داشت.

تالار محصولات صنعتی ومعدنی بورس کالا، دیروز شاهد معامله یک هزار و ۱۸۰ تن مس کاتد و پنج هزار و ۹۰۰ تن ورق گرم بود. طی این روز و در تالار مذکور ۹ تن کنسانتره فلزات گرانبها نیز معامله شد.

بیشترین ارزش معاملات تالار صنعتی به «مس کاتد» شرکت ملی صتایع مس ایران (فملی) در حدود ۷۶ میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی ۶۴ هزار و ۴۶۲ تومان در حجم ۱۱۸۰ تن توسط کارگزاری «ارگ هومن» به طور نقدی معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (دوم مهر) حدود ۱۷ درصد افزایش قیمت داشت.

«سبد میلگرد مخلوط» شرکت ذوب آهن اصفهان نیز از محصولات پر معامله این روز بود که ارزشی حدود ۱۷ میلیارد تومان داشت. این محصول به قیمت کیلویی سه هزار و ۸۷۱ تومان و شش درصد بیشتر از قیمت پایه در حجم ۴۴۰۰ تن توسط کارگزاری «پارسیان» به طور سلف معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (۱۰ مرداد) حدود ۵۸ درصد رشد قیمت داشت.

«سبد تیرآهن ۱۴ تا ۱۸» شرکت ذوب آهن اصفهان (ذوب) نیز امروز به میزان حدود ۱۶٫۵ میلیارد تومان معامله شد. این محصول در حجم ۴۴۰۰ هزار تن و با قیمت کیلویی سه هزار و ۷۵۷ تومان با ۲۰ درصد رقابت نسبت به قیمت پایه، توسط کارگزاری «صبا جهاد» به طور سلف فروخته شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (۲۶ شهریور) حدود ۱۲٫۶ درصد افزایش قیمت داشت.

کمترین ارزش معاملات این تالار نیز به «کنستانتره فلزات گرانبها» شرکت ملی صنایع مس ایران اختصاص یافت. این محصول با قیمت کیلویی یک میلیون و ۶۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان و ۲۷۴ درصد بالاتر از قیمت پایه در حجم سه تن توسط کارگزاری « ارگ هومن» به طور نقدی معامله شد. ارزش این معامله حدود پنج میلیارد تومان بود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید