اطلاعات بیشتر

پروژه ۳۰۰ هزار تنی آلومینیوم توسط ایمیدرو در نقطه‌ای نامناسب در حال اجرا است

آلومینیوم

علی‌اکبر کریمی شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی اظهار کرد: امروز پروژه ۳۰۰ هزار تنی آلومینیوم توسط ایمیدرو در نقطه‌ای نامناسب در حال اجرا است در صورتی می‌توانستند این طرح را در اراک به عنوان قطب آلومینیوم کشور اجرایی کنند و انتظار می‌رود فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان و این دو سازمان بررسی و تعامل برقرار شود.

وی افزود: سه شهرک صنعتی اراک امروز اشباع شده و این امر آینده توسعه صنعتی را با دغدغه همراه کرده، ایجاد شهرک صنعتی شماره ۴ توسط دولت به تصویب رسیده و با قول مساعد رئیس سازمان محیط زیست در نخستین جلسه شورای محیط زیست کشور این پروژه مطرح می‌شود تا شهرک در کیلومتر ۳۵ جاده تهران ایجاد شود.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی تصریح کرد: اعتقاد ما این است که استان مرکزی از قابلیت‌های ویژه‌ای در بخش صنعت برخوردار است و می‌طلبد آن گونه که باید مورد توجه و عنایت قرار گیرد.

کریمی بیان کرد: نظر به تاثیرگذاری استان مرکزی در روند بهبود اقتصاد کشور ضرورت دارد که از سوی متولیان کشور مورد حمایت قرار گیرد، در این راستا انتظار می‌رود جلسات ویژه‌ای تشکیل شود و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان مورد شناسایی و بحث قرار گیرد و از پتانسیل‌های استان استفاده بهینه شود.

وی ادامه داد: استان مرکزی به عنوان قطب صنعت کشور همیشه مطرح بوده، اما با برخی سوءمدیریت‌ها به جایی رسیده که اکنون دیگر امکان استقرار واحدهای صنعتی جدید و ظرفیت اشتغال‌زایی برای ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ نفر از میان رفته است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس عنوان کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی غیرقابل انکار است و آن کس که منصفانه قضاوت کند بر جهش‌های بزرگ حاصل از انقلاب می‌کند.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید