واگذاری معادن غیر فعال هرمزگان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان: معادن غیر فعال هرمزگان واگذار می‌شوند

واگزاری معادن هرمزگان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: معادن غیر فعال استان در صورتی که امسال وارد چرخه تولید نشوند طبق قانون معادن و اطلاعیه وزارتخانه براساس ماده ۲۰ به دیگر معدنکاران واگذار می‌شود.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از ایرنا، خلیل قاسمی افزود: سقف پرداخت تسهیلات رونق تولید نامحدود و بر اساس نیاز متقاضیان و سود ۱۸ درصد است که معدنکاران می‌توانند برای دریافت آن به سامانه بهین‌یاب مراجعه کنند.

وی بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۷۶ مورد تقاضای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی به میزان یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال ثبت شد که تعداد ۳۶ مورد آن به تصویب رسید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهارداشت: از ۳۶ مورد تقاضای مصوب شده، تاکنون به هشت بنگاه معدنی ۱۳ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ فقره پروانه بهره‌برداری در بخش معادن با سرمایه ثابت ۷۵ هزار و ۹۲۸ میلیون ریال در استان صادر شد که با صدور آن زمینه اشتغال ۱۶۴ نفر فراهم شد.

ابراهیم سعدینی افزود: همچنین در این مدت، تعداد ۳۲ فقره پروانه اکتشاف و هفت فقره گواهینامه کشف با ذخیره ۱۱ میلیون و ۴۶۵ هزار تن و هزینه عملیات پنج هزار و ۳۰۶ میلیون ریال در معادن هرمزگان صادر شد.

وی بیان داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه امسال همچنین ۱۷۰ مورد بازدید نظارتی از معادن هرمزگان انجام شد و ۲۰ فقره مجوز برداشت شن و ماسه نیز در استان صادر شد.

استان هرمزگان دارای ۳۱۰ معدن فعال سنگ آهن، سنگ گچ، نمک، مرمریت، خاک سرخ و شن و ماسه است که حدود ۳ هزار نفر به‌طور مستقیم در این معادن فعالیت می‌کنند.

براساس آمارهای موجود همچنین بیش از یک‌صد معدن غیرفعال در هرمزگان نیز شناسایی شده است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید