اطلاعات بیشتر

واحدهای تولیدی تنها سیمان تولید کنند

siman1

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

نورالله طاهری روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران در ارتباط با مشکلاتی که در حوزه حمل و نقل بار در شهرستان فیروزکوه وجود دارد، اظهار داشت: در بحث پایانه حمل‌ونقل بیشتر دنبال حاکمیت قانون هستیم؛ اما در هر کدام از طرفین این مجموعه وقتی ورود پیدا می‌کنیم، می‌بینیم دنبال یکسری منافع شخصی هستند.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی تصریح کرد: در واحدهای تولید سیمان و در انجمن واحدهای حمل و نقل آثاری متفاوت در این حوزه دیده می‌شود؛ رئیس صنف و راننده‌ها نیز موارد متفاوتی را بیان می‌کنند که همه این‌ها هر کدامشان منطقی فکر نمی‌کنند.

فرماندار شهرستان فیروزکوه افزود: جلسات متعددی گذاشته شده و مسؤولیت ما هم نظارت است و تنها کسی که باید پاسخ همه سؤالات موجود در این حوزه را بدهد، پایانه حمل‌ونقل استان تهران است که از مسؤولان آن خواستیم و حرکت بر مدار قانونی را مورد تأکید قرار دادیم.

طاهری بیان کرد: هر پایانه حمل‌ونقلی بر مدار قانون باید حرکت کند و غیر از آن را نمی‌پذیریم و مسؤولان هم قبول کردند و بیشترین مشکلی که مدتی پیش به وجود آمد، این بود که به هر حال بعضی از راننده‌های ما هم می‌خواهند سیمان حمل و هم سیمان فروشی کنند؛ یعنی می‌خواهند دوطرفه سود داشته باشند.

وی تصریح کرد: شاه‌کلید اصلی اینجاست که رانندگان می‌خواهند خودشان پورسانتی را برای سیمان بگیرند؛ برخی رانندگان می‌خواهند سیمان را با تخفیف بگیرند و خودشان بفروشند؛ یعنی از این کار می‌خواهند سود ببرند و این چندان خوب نیست.

فرماندار شهرستان فیروزکوه افزود: با خریداران سیمان ارتباط تلفنی برقرار شد؛ در حالی که وظیفه‌ای هم نداشتیم راجع به خریداران وارد عمل شویم؛ واحدهای تولید سیمان و پایانه نیز در جلساتی حضور یافتند و بنا شد که بر اساس چارچوب قانونی که حمل‌ونقل استان تهران تعریف می‌کند، حرکت شود.

طاهری بیان کرد: حضور نماینده حمل و نقل استان تهران در شهرستان فیروزکوه باید دائمی شود و بنا شد نماینده پایانه کار را در دست بگیرد؛ ضمن اینکه خریداران سیمان به هر قیمت و هر زمانی که دارند به توافق می‌رسند، آن زمان و قیمت را به پایانه اعلام کنند.

وی تصریح کرد: با خریداران بر همین اساس یعنی مبلغی که برای خرید سیمان یا کرایه حمل مشخص شده است و نه بالا و پایین‌تر از آن برخورد شود؛ چون مبلغ برای ما ملاک است و وقتی توافق کردند، باید بر اساس توافق عمل کنند.

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: پایانه موظف است رانندگان را مجاب کند که بار را حمل کنند و آن طرف هم در خود مجموعه واحدهای تولید سیمان،‌ کارهایی در رابطه با حمل‌ونقل و ورود نابجایی که داشتند، از میان برداشته شود.

طاهری بیان کرد: واحدهای تولیدی باید سیمان را تولید کنند و نباید کاری داشته باشید به اینکه سیمان را چه کسی حمل می‌کند و از کجا می‌آید و بین این زنجیره هماهنگی باید به وجود بیاید.

وی تصریح کرد: راجع به موضوع حمل و نقل سیمان و تجمع‌هایی که در فیروزکوه صورت گرفت، حدود هشت نفری داشتیم که شیطنت می‌کردند و مجبور شدیم کارت هوشمند سوختشان را لغو کنیم و برخورد قضایی هم با توصیه‌ای که دادستان داشت، انجام نشد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: البته با کاری که در وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود و بناست که راهداری‌ها به حمل‌ونقل تحویل شوند، مشکل تا حدودی برطرف می‌شود و در این مدت هم بنا شد تا نماینده دائمی در شهرستان فیروزکوه حضور داشته باشد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید