تعامل فولاد خوزستان و فولاد اکسین
تعامل شرکت فولاد خوزستان و فولاد اکسین

یکشنبه ۵ اسفند ۹۷ جلسه هم‌اندیشی میان شرکت فولاد خوزستان و فولاد اکسین خوزستان با حضور اعضای هیئت مدیره فولاد خوزستان و مدیران عامل، معاونین و مدیران دو شرکت در محل سالن کنفرانس حوزه مدیریت فولاد اکسین برگزار شد.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط عمومی فولاد اکسین خوزستان، مهندس امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد اکسین در ابتدای جلسه ضمن عرض خیر مقدم و خوش‌آمدگویی به ایراد سخن پرداخت، ایشان اظهار داشتند: برای اینکه فولاد اکسین را به جایگاه اصلی خود برسانیم در نظر داریم، بعد از این جلسات مشترکی را با فولاد خوزستان داشته باشیم تا بدین صورت با تبادل دانش فنی، این شرکت از لحاظ صادرات، تولید، اشتغال‌زایی و تکنولوژی خاصه عام و خاص باشد، خوشبختانه اکسین دارای نیروی های بسیار با انرژی و فنی است که دارای نگاه‌های تولیدی هستند، قطعاً این پتانسیل در کنار توجه شرکت فولاد خوزستان می‌تواند به پیشبرد اهداف اکسین که همان تولید و سودآوری است، کمک شایانی کند.

مهندس کشانی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان نیز در این نشست با بیان تبریک و آروزی موفقیت برای مدیرعامل جدید فولاد اکسین گفت: امیدوارم با ایجاد کمیته مشترک میان اکسین و فولاد خوزستان، مباحث مشترک از جمله تکمیل سبد محصولات فولاد خوزستان و فولاد اکسین که می‌تواند منجر به ارزش افزوده‌ای در جهت منافع دو شرکت باشد، شاهد تغییرات عمده در روند تولیدات فولاد اکسین باشیم.

مهندس کشانی افزود: بی‌شک با هم‌افزایی و همکاری دو جانبه میان فولاد خوزستان و فولاد اکسین می‌شود، با تکمیل زنجیره فولاد در استان خوزستان محصولی را که مشغول به صادرات آن هستیم را به ورق نهایی تبدیل کرده و این منجر به افزایش قیمت تمام شده شود. حضور امروز ما در اکسین برای ایجاد کمیته مشترک و بر قراری ارتباط نزیک در جهت رفع مشکلات، در امر صادرات، به ظرفیت رساندن فولاد اکسین خوزستان، برچیدن تولیدات کارمزدی با تکیه بر توان نیروهای مجرب و متخصص این شرکت است.

مدیرعامل فولاد خوزستان با اشاره به طرح های توسعه فولاد اکسین گفت: در بحث توسعه نیز فولاد خوزستان در کنار سهامدارن و اعضای هیات مدیره فولاد اکسین است، چرا که هدف ما مسئولیت اشتغال‌زایی و حمایت از صنایع پایین‌دستی است.

در ادامه این جلسه دکتر عرفانیان عضو هیأت مدیر شرکت فولاد خوزستان گفت: ما امروز به دنبال مسائل فنی هستیم همان‌گونه که صنعت قبل از هرگونه موضوع سیاسی و اقتصادی یک مسئله فنی است. در خصوص موضوع فولاد اکسین نیز به این نتیجه رسیدم که مساله میان اکسین و فولاد خوزستان باید به صورت فنی حل شود، بر این اساس نیز جلساتی را با سهامداران فولاد اکسین داشته ایم و تقاضا دارم از مجموعه اکسین و فولاد خوزستان که در فضایی فنی و کاری و به دور از فضای سیاسی دست به دست یکدیگر دهیم، و شرایط را برای هر دو شرکت تغییر دهیم.
در ادامه این نشست نیز معاونین و مدیران شرکت با تشریح مسائل فنی به معرفی شرکت و توانمیندی‌های آن پرداختند.

فولاد اکسین خوزستان با تولید ورق‌های عریض فولادی در ابعاد و ضخامت‌های مختلف در جوار شرکت فولاد خوزستان قرار داشته و ماده اولیه آن تختال فولادی (اسلب) بوده که در فولاد خوزستان تولید می‌شود.

امیرمحمد دارابی

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید