اطلاعات بیشتر

نوید ایجاد یک هزار فرصت شغلی جدید در طرح توسعه ذوب آهن پاسارگاد کوار

فولاد

اسماعیل تبادار در بازدید از مجتمع ذوب آهن پاسارگاد با اشاره به اینکه صادرات این مجتمع تاکنون به ۱۳۷ میلیون دلار رسیده و ۴۵ میلیون دلار نیز در نوبت صادرات است، افزود: بی تردید این میزان از ارزآوری در پویایی اقتصادی استان نقش آفرینی بسیار مهمی خواهد داشت.
استاندار فارس گفت:باید همه مسئولان در هر جایگاهی که هستند در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و سخنان رئیس جمهوری زمینه کارآفرینی و سرمایه گذاری متناسب با مزیت های مناطق و اشتغالزایی را فراهم کنند و دستگاه های اجرایی نیز باید دوشادوش سرمایه گذاران در این مسیر گام بردارند.
وی گفت: مسئولان و جامعه باید سرمایه گذاران را به عنوان جهادگر عرصه تولید و اشتغال قلمداد کنند و با نگاه جهادی وارد این عرصه شوند.
تبادار با بیان اینکه پروژه های مولد و موثر در ایجاد اشتغال و کارآفرینی باید در محور توجه باشد، اظهارکرد: اینگونه پروژه ها علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم برای تعداد زیادی از افراد، زمینه رونق مشاغل غیر مستقیم را نیز مهیا می کنند.
استاندار فارس همچنین با تاکید بر اینکه منافع و برکات چنین پروژه هایی باید در ابتدا به منطقه ای که پروژه یاد شده در آن برپا شده برسد، از سرمایه گذار و دست اندرکاران مجتمع ذوب آهن پاسارگاد خواست، نیروها و جوانان منطقه کوار را با ارائه آموزش های لازم برای اشتغال در این مجتمع به کار گیرند.
تبادار با اشاره به اینکه مجتمع ذوب آهن پاسارگاد در حال حاضر ۷۰۰ هزار تن تولید دارد که در آینده نزدیک به بیش از یک و نیم میلیون تن می رسد، توجه به امکانات و زیرساخت های جانبی در کنار پروژه های بزرگ را بسیار مهم توصیف کرد.
وی افزود: جا به جایی این میزان از بار حجم بسیار زیادی از مبادلات جاده را در پی دارد بنابراین شبکه حمل و نقلی این مجتمع و عبور و مرور کامیون ها و تریلی های حمل بار باید به گونه ای برنامه ریزی شود که مزاحمتی برای مردم منطقه ایجاد نکند.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه هر صنعت بزرگی باید آینده ای پایدار داشته باشد، تامین منابع آب در صنعت ذوب آهن را یکی از مولفه های این آینده پایدار دانست و گفت: تکمیل و بهره برداری از سد کوار می تواند منابع پایدار آب برای مجتمع ذوب آهن پاسارگاد را تامین کند.
شهرستان کوار در فاصله ۵۰ کیلومتری جنوب غربی شیراز قراردارد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید