جوشکاری تیتانیم جدید
1
دقیقه مطالعه
5 / 4.33
 • دسته بندی جوشکاری
 • تاریخ انتشار 3 سال پیش
 • بازدید 900 نفر
 • دیدگاه ها 1 دیدگاه
 • نویسنده حسین مهرآبادی
بعدا میخونم

مجموع مقالات جوشکاری تیتانیم – Titanium Welding

جوشکاری تیتانیم

جوشکاری تیتانیم

مجموع مقالات جوشکاری تیتانیم – Welding Titanium

تیتانیم یک عنصر شیمیایی با نماد Ti و عدد اتمی ۲۲ است. تیتانیم یک فلز واسطه ی براق نقره‌ای رنگ است، چگالی کم و مقاومت بالایی دارد. این فلز به شدت در برابر خوردگی در آب دریا، تیزآب سلطانی و کلر مقاوم است.

این ماده که دارای دو شکل الوتروپی به نام های روتیل و آناتازمی می باشد، بواسطه رنگ سفید، درجه دیر گدازی و توان بالا و توان زیاد در توزیع و انتشار یکنواخت در ترکیبات دیگر، به عنوان عمده ترین ماده اولیه رنگ سفید در صنایع رنگ سازی، کاغذ سازی،پلاستیک، لاستیک و مواد مختلف دیگر شناخته می‌شود. حضور مقادیر کمی از ناخالصی ها مثل اکسیژن، نیتروژن، کربن وهیدروژن در که در فلز محلول اند، سبب شکنندگی مینرال فلز شده و مانع بهره برداری تجاری از آن می شود. رنگ آن سفید خاکستری می باشد. سخت ترین فلز بوده و استحکام آن ۳ برابر فولاد است. اما در عین حال بسیار سبک است.به هیچ عنوان ایجاد حساسیت در پوست نمیکند. ضد خش نیز میباشد. با حرارت دادن آن و ایجاد اکسید در تیتانیوم میتوان آن را به رنگهای دلخواه در آورد.اما این رنگ کم عمق بوده و با خراشیدن از بین میرود. بنابراین باید از تیتانیوم رنگی بسیار مراقبت کرد. تیتانیوم فلزی قوی با چگالی کم و کاملا انعطاف پذیر (به خصوص درحضور اکسیژن محیط) است. از لحاظ مغناطیسی پارامگنتیک بوده و رسانایی الکتریکی و حرارتی نسبتا کمی دارد.

در این مطلب چند مقاله مختلف در مورد جوشکاری تیتانیم و آلیاژ های آن جمع آوری شده و به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
4.33
1 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود دانلود مقاله جوشکاری تیتانیوم Welding Titanium
860 KB pdf
دانلود دانلود مقاله جوشکاری تیتانیوم WELDING TITANIUM TWI
500 KB pdf
دانلود دانلود مقاله نقش هیدروژن در قطعات جوشکاری شده ی آلیاژهای تیتانیوم The Role of Hydrogen in Titanium Alloy Weldments
10.6 MB pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • Asemaniha 1396 اسفند 09 چهارشنبه

  سلام.خدا بهتون خیر بده. ان شالله تو زندگی موفق باشید

  آیا برای شما مفید بود