اطلاعات بیشتر

معدن طلای موته اصفهان سالانه ۳۰۰ کیلوگرم طلا تولید می‌کند

معدن طلا

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: سالانه حدود ۳۰۰ کیلوگرم طلا از معدن طلای موته استان اصفهان تولید می‌شود، البته باید گفت در برخی از مواقع بیشتر از ظرفیت طلا تولید می‌کند.

اسرافیل احمدیه در پاسخ به این سئوال که سالانه چه مقدار طلای خالص از معادن استان تولید می‌شود، اظهار داشت: این میزان حدود ۳۰۰ کیلوگرم است یعنی ظرفیت معدن همین مقدار است، البته باید گفت در برخی از مواقع بیشتر از ظرفیت طلا تولید می‌کند.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی با اشاره به گونه‌های معدنی در استان اصفهان افزود: در حال حاضر یک معدن به نام موته در استان اصفهان داریم که در این راستا مکان‌های دیگری شناسایی شده ولی هنوز شروع به کار نشده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در پاسخ به این سئوال که معدن اصفهان چند نوع فلز مرغوب تولید می‌کند؟ تصریح کرد: این معدن فلز مرغوب طلا و نیز نقره تولید می‌کند.

وی پیرامون سرمایه گذاری‌های خارجی در حوزه معادن بیان کرد: معدن طلای موته در استان اصفهان از زمانی که تکنولوژی آن بومی سازی شده است نیازی به سرمایه‌گذاری خارجی ندارد ولی اگر در مکان‌های دیگری قصد سرمایه گذاری داشته باشیم قطعا نیاز به سرمایه گذاری خارجی داریم.

احمدیه اضافه کرد: یک معدن طلا برای استان اصفهان کافی نیست و باید معادن دیگری هم وجود داشته باشد از این رو باید گفت اگر ذخیره داشته باشیم معدن طلا ایجاد می‌شود باید ذخیره وجود داشته باشد که در حال حاضر یک ذخیره موجود داریم.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید