معادن کرمان ۳۰ درصد از معادن کشور

معادن کرمان 30 درصد از معادن کشوروزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امروز به رتبه دهم تولید فولاد خام در دنیا رسیدیم و فروشی مواد معدنی بسیار کاهش یافته است گفت: ۳۰ درصد از فعالیت های معدنی کشور در استان کرمان انجام می شود.

به گزارش دنیای معدن، رضا رحمانی صبح امروز در آئین افتتاح کارخانه فولادسازی بردسیر با بیان اینکه امسال فرمایشات رهبری را در پروژه های حوزه معدن و صنایع معدنی نصب العین قرار دادیم اظهار داشت: یک بسته ای از اکتشاف تا تولید را در دستور کار قرار دادیم تا جایگاه معدن و معدن کاران به ارزش واقعی خود برسد.

وی با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم عنوان کرد: در سال ۵۷ حدود ۲٫۴ میلیون تن فولاد کشور بوده و امروز به بیش از ۲۰۵ میلیون تن در زنجیره فولاد رسیده است.

جهانگیری ۲ کارخانه گندله سازی و مجتمع فولادسازی در کرمان را افتتاح کردمعاون وزیر صنعت: ایران در فولاد به خودکفایی رسید ه استوزیر صنعت: سیاست استفاده از پول ملی در مبادلات تجاری از سیاست های کلان دولت است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امروز به رتبه دهم تولید فولاد خام در دنیا رسیدیم و حدود ۱۱۰ میلیون تن پروژه تعریف شده در تکمیل زنجیره فولاد داریم گفت: خام فروشی مواد معدنی بسیار کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه اگر صنعت ساختمان رونق جدیدی بگیرد بازار خوبی برای صنایع معدنی از جمله فولاد در کشور خواهیم داشت بیان کرد: صادرات ما باید حداقل سالی ۱۵ میلیون تن باشد و هشت میلیارد یورو برای تکمیل زنجیره فولاد در کشور نیاز داریم.

رحمانی با بیان اینکه ۳۰ درصد از فعالیت های معدنی کشور در استان کرمان انجام می شود گفت: استان کرمان یک استان بسیار مهم در بحث معادن است.

خورشیدی

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید