اطلاعات بیشتر

معادن مناسب ترین گزینه برای اقتصاد بدون نفت در کشور

معادن مناسب ترین گزینه جایگزین نفت در اقتصاد کشور
معادن جایگزین نفت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: برای اجرای اقتصاد بدون نفت در کشور معادن مناسب ترین گزینه برای جایگزینی نفت می‌باشد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،جعفرصادق اسکندری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تصریح کرد: آذربایجان غربی با دارا بودن ۴۶۷ معدن دارای پروانه بهره برداری یکی از استان‌های دارای پتانسیل بالا جهت اجرای اقتصاد بدون نفت می‌باشد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی بیان کرد: با تفویض اختیارات شورای عالی معادن کشور به استان‌ها رسیدگی به مشکلات معادن تسریع و روانتر شده است.
وی بیان کرد: با برگزاری جلسات شورای عالی معادن در استان‌ها بررسی مشکلات به صورت کارشناسی دقیق و از نزدیک این مشکلات قابل لمس شده و مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها به حداقل رسیده است.
اسکندری گفت: معادن یکی از پتانسیل‌های اصلی و غنی استان است که با توسعه صنایع پایین دستی معادن و ایجاد واحد‌های فراوری در استان خام فروشی مواد معدنی به حداقل می‌رسد و در ایجاد اشتغال پایدار نقش اساسی ایفاء خواهد کرد.
وی افزود: استان آذربایجان غربی به دارا بودن ۳۱ درصد از سهم طلای کشور یکی از استان‌های غنی از لحاظ مواد معدنی ارزشمند می‌باشد.
ایشان ادامه داد: یکی از مواد معدنی ارزشمند استان معادن تیتان می‌باشد که بعنوان یک ماده معدنی استراتژیک در کشور محسوب می‌شود و سرمایه گذاری بخش خصوصی را برای رونق در این حوزه می‌طلبد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید