اطلاعات بیشتر

اکسید منیزیم سربیشه با مشکل افزایش قیمت مواد اولیه روبروست

madan2

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

علیرضا باقری صبح امروز در بازدید مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از کارخانه تولید اکسید منیزیم این شهرستان، اظهار داشت: کارخانه اکسید منیزیم سربیشه از باسابقه‌ترین کارخانه‌های اکسید منیزیم در کشور است.
وی با اشاره به محصولات تولیدی این کارخانه، تصریح کرد: محصولات سرامیکی نسوز، اکسید منیزیم سینتره و اکسید منیزیم ذوبی سه محصول تولیدی در این کارخانه است که عمده مواد اولیه و معدنی برای تولید این محصولات نیز از معادن منیزیت داخل استان تامین می‌شود.
مدیرعامل کارخانه اکسید منیزیم سربیشه با بیان اینکه در این کارخانه به دنبال تکمیل زنجیره ارزش در تولید هستیم، گفت: برای تکمیل زنجیره ارزش برنامه‌ریزی‌هایی از سوی شرکت صورت گرفته که نیازمند همکاری و همراهی سازمان صنعت، معدن و تجارت در این مسیر است.
باقری به افزایش قیمت نهاده‌های تولید از جمله مواد اولیه، حامل‌های انرژی، هزینه‌های کارگری و سایر موارد در چند سال اخیر اشاره کرد و افزود: با وجود افزایش قیمت نهاده‌های تولید، قیمت فروش محصولات این کارخانه در این مدت تغییرات زیادی نداشته و به طور تقریبی ثابت بوده است.
وی خاطرنشان کرد: این شرکت و کارخانه با اشتغالی بالغ بر 380 نفر و با بهره‌گیری از تجربه کافی در زمینه تولید مواد اولیه صنایع نسوز و با اتکا به کادری مجرب و کارآزموده در بخش‌های مختلف، به عنوان مجموعه‌ای موفق و کارآمد در نقش بزرگترین تولید‌کننده اکسید منیزیم سینتره در ایران، در راستای تامین نیاز صنایع تولیدکننده فرآورده‌های نسوز قلیائی کشور، فعالیت می‌کند.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید