اطلاعات بیشتر

مس منطقه کرمان موفق به کسب جایزه مدیریت انرژی با رتبه A شد

مس

بابک آذری در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مس سرچشمه اظهار کرد: رقابت مدل جایزه مدیریت انرژی ایران که یکی از مدلهای تعالی می باشد به مدت چهار سال است که هر ساله در ایران توسط انجمن مدیریت سبز ایران به نمایندگی از بنیاد جهانی انرژی(Energy Globe) که مقر آن در کشور اتریش می باشد، برگزار می گردد.

وی در توضیح مدل جایزه مدیریت انرژی ایران بیان داشت: مدل جایزه مدیریت انرژی ایران یک مدل مدیریتی برای ارتقاء جایگاه انرژی از یک منبع تولیدی اثربخش و کارا به یک مسئولیت زیست محیطی و اقتصادی است. این مدل بر اساس ۷ معیار سنجیده می شود که پنج معیار آن را «تواناساز» می نامند یعنی اقداماتی که سازمان انجام می دهد که شامل توسعه و نهادینه شدن تشخیص، خط مشی و راهبرد، برنامه ریزی، اجرا، پایش و کنترل نتایج است و دو معیار دیگر نتایجی هستند که سازمان کسب می کند.
وی تصریح کرد: یک شرکت در واقع با حضور در این خودآزمایی می تواند سطح خود را در زمینه مدیریت انرژی بیازماید و با ممیزی هر ساله نسبت به ارتقاء سطح و لااقل حفظ سطح قبلی خود اقدام نماید.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دبیر کمیته بهره وری انرژی مس منطقه کرمان با بیان اینکه مدلهای تعالی در حوزه مدیریت انرژی، مدلهای به روز در زمینه مدیریت انرژی در دنیا به شمار می روند، ادامه داد: از جمله فواید این مدل می توان به تصویر واقعی از کیفیت فعالیتهای سازمان در حوزه انرژی، کاهش هزینه ها و نیاز به بهره وری سازمانی، امکان برنامه ریزی جامع برای ارتقاء عملکرد، شناسایی حوزه های بهبود و سازماندهی طرحهای بهبود در چارچوبی واحد اشاره کرد.
آذری به دلایل شرکت مس منطقه کرمان در مدل جایزه مدیریت انرژی ایران اشاره و اظهار کرد: ارتقای برند مس منطقه کرمان با کسب گواهینامه این جایزه از بنیاد جهانی اروپا، بهبود مستمر مدیریت انرژی با رعایت قالب و معیارهای مدل و مشخص شدن نقاط ضعف و قوت سازمان در زمینه مدیریت انرژی و تلاش برای ارتقاء این جایگاه با ارایه نتایج ارزیابی از جمله مزایای شرکت مس منطقه کرمان در مدل جایزه مدیریت انرژی ایران به شمار می رود.
وی خاطرنشان کرد: مدل جایزه مدیریت انرژی ایران به عنوان یک ابزار فراگیر و با نگرش جامع به تمام زوایای انرژی مصرفی مس منطقه کرمان، به لحاظ تصمیم گیری در حوزه کلان انرژی به کمک مدیران منطقه بیاید تا آنها را در شناخت دقیق تر ابعاد مصرف انرژی و مدیریت آن در مس منطقه کرمان یاری کند.

دبیر کمیته بهره وری انرژی مس منطقه کرمان افزود: شرکت ملی صنایع مس ایران در رقابت مدل جایزه مدیریت انرژی ایران در سال ۹۴ با مرزبندی مجتمع مس سرچشمه رتبه B و در سال ۹۵ با گسترش مرزبندی به مس منطقه کرمان رتبه B و در سال جاری با با روند رو به تکمیل پروژه استقرار سیستم مدیریت انرژی بر مبنای استاندارد ISO50001 با مرزبندی مس منطقه کرمان جایزه مدیریت انرژی را با رتبه A را کسب کرد.
وی یکی از اهداف مهم اداره بهره وری انرژی مس منطقه کرمان در سال جاری را تلاش در جهت حفظ یا ارتقاء رتبه کسب شده در سال ۹۵ بیان کرد و گفت: در این راستا با مشاوره با کارشناسان انجمن مدیریت سبز و همچنین تلاش زیاد پرسنل زحمتکش این اداره در جهت مرتفع کردن نقاط ضعف و ارتقاء امتیازات کسب شده در سال قبل، برای شرکت در ششمین دوره رقابت مدل جایزه مدیریت انرژی ایران در سال جاری اعلام آمادگی کرده و در آن شرکت کرد.
دبیر کمیته بهره وری انرژی مس منطقه کرمان تصریح کرد: هجدهمین دوره مراسم بنیاد جهانی انرژی روز ۲۵ دی ماه با حضور شرکتهای مطرح و نام آور ایرانی و نمایندگان بیش از ۱۰۷ کشور جهان در حوزه های زمین(خاک) و آب و انرژی در سالن اجلاس سران تهران برگزار و شرکت مس منطقه کرمان به عنوان تنها شرکت ایرانی در کشور موفق به کسب جایزه مدیریت انرژی با رتبه A شد.

آذری در پایان این موفقیت را به مدیر مس منطقه کرمان، اعضای کارگروههای انرژی و همکاران اداره بهره وری تبریک گفت و افزود: این موفقیت سبب اعتباری بین المللی برای مس منطقه کرمان نیز گردیده است.

لینک کوتاه مطلب

اخبار صنعتی مس حسین مهرآبادی یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ 348 بازدید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید