صنایع برتر کشور در زمینه HSE

رسول یاراحمدی گفت: مجتمع مس سرچشمه را در حوزه ایمنی، محیط زیست و انرژی به‌عنوان صنعت پیشرو و برتر در کشور معرفی کردیم و از این مجتمع به‌عنوان یکی از صنایع برتر کشور در زمینه HSE در سال ۹۶، به‌زودی از سوی وزیر صمت تقدیر خواهد شد.

به گزارش می متالز، رسول یاراحمدی در حاشیه نشست مدرسه ایمنی، بهداشت محیط زیست و انرژی وزارت صمت در سرچشمه اظهار کرد: در خصوص وضعیت HSE مجتمع مس سرچشمه از آمار و ارقام و شاخص‌هایی که از مس سرچشمه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش می‌شود می‌توان این استنباط را داشت که ازلحاظ ساختاری و تشکیلاتی این مجتمع یکی از مجتمع‌های موفق کشور به لحاظ برنامه و پیشگیری و نیروی انسانی متخصص است.

وی افزود: تنها نگرانی که در حوزه HSE مجتمع مس سرچشمه داریم این است که این مجتمع ذاتاً high risk بوده یعنی فعالیت‌هایی که اینجا انجام می‌شود انفجاری و اکتشافی است و برداشت موادی است که ممکن است در مقیاس معادن کوچک‌تر قابل‌مقایسه نباشد.

مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ما باید مناطقی را که برداشت می‌کنیم مجدداً بازسازی کنیم که این موضوع جزو وظایف مجتمع‌ها نیست چراکه حقوق دولتی آن به حساب دولت می‌رود و درصورتی‌که برگردانده شود بخش خصوصی یا بخش ثالث دیگری باید این کار را انجام دهد.

یاراحمدی به فعالیت‌های زیست‌محیطی مجتمع مس سرچشمه اشاره و بیان کرد: توسعه فضای سبز، بازسازی و بازیابی آب ازجمله فعالیت‌های محیط زیستی در مجتمع مس سرچشمه است. از همه مهم‌تر فرآیندهایی که در مس سرچشمه برای خردایش و شکستن سنگ‌ها انجام می‌شود در ماشین‌هایی انجام می‌گیرد که کمترین مقدار آلودگی را تولید می‌کند.

مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صمت با تأکید بر اینکه بیشترین برند مس سرچشمه به خاطر ایمنی آن است، افزود: مجتمع مس سرچشمه وارد استفاده از انرژی‌های نو شده است که البته این اتفاق مهم با حمایت خودش افتاده است نه حمایت دولت.

خورشیدی

برچسب ها

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید