اطلاعات بیشتر

تامین ۹۰ درصد مواد اولیه فولاد مبارکه در داخل کشور

تامین مواد اولیه مجتمع فولاد مبارکه در کشور
 تامین 90 درصد مواد اولیه فولاد مبارکه در کشور

حسین همت گیر، مدیر واحد برنامه ریزی خرید و بومی سازی شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار کیمیای وطن با بیان اینکه بومی سازی در ساختار فولاد مبارکه ساختار پر اهمیتی است، اظهار داشت: این امر از این جهت است که ما چه در شرایط تحریم و چه در شرایط عادی، نگاه ما به بومی سازی، نگاه قوی بوده که می‌توانیم نیاز خود را با بومی سازی برطرف کنیم و از جهتی بتوانیم وابستگی خود را به شرکتهای خارجی کمتر کنیم. در شرایط تحریم متاسفانه بحث شدت و حدت بیشتری می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ربیع، حسین همت گیر، مدیر واحد برنامه ریزی خرید و بومی سازی شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار کیمیای وطن با بیان اینکه بومی سازی در ساختار فولاد مبارکه ساختار پر اهمیتی است، اظهار داشت: این امر از این جهت است که ما چه در شرایط تحریم و چه در شرایط عادی، نگاه ما به بومی سازی، نگاه قوی بوده که می‌توانیم نیاز خود را با بومی سازی برطرف کنیم و از جهتی بتوانیم وابستگی خود را به شرکتهای خارجی کمتر کنیم. در شرایط تحریم متاسفانه بحث شدت و حدت بیشتری می‌گیرد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

نمایشگاهی که این سری شکل گرفته است، از این جهت قال اهمیت است که کلیه شرکت‌های فولادی معدنی نگاهشان به بومی سازی یک نگاه متفاوت با سری‌های قبل است. نگاه متفاوت از دید حمایت است. شرکت‌های دانش بنیان، استارتاپ‌ها و حتی شرکتهای سازننده مدعی در این زمینه که حرف برای گفتن دارند، ولی توان مالی برای هدایت و ساخت محصولشان را ندارند، شرکت‌های فولادی معدنی دست به دست هم دادند، زیر چترانجمن فولاد در قالب کارگروه‌های منسجم، که بیایند اول نیازهای شرکت‌ها را در بیاورند و نیازهای خودشان را هم منتقل کنند و بعد در قالب یک جمع بندی بتوانند حمایت مالی داشته باشند برای اینکه آن پروژه به یک موفقیت دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه فولاد مبارکه هم‌اکنون ۹۰ درصد مواد اولیه‌اش را در داخل تأمین می‌کند. اما در قطعات و تجهیزات ما هنوز وابسته به خارج هستیم و کار برای بومی سازی در این زمینه‌ها بیشتر نیاز است. به همین دلیل الان در این نمایشگاه ما ۸ کارگروه تخصصی تشکیل دادیم، مانند کارگروه‌های مواد اولیه، بخش نسوز، بخش مکانیک، بخش برق، بخش انرژی سیالات، بخش مهندسی فناوری و… در قالب این کارگروههاا افراد خبره از دانشگاه و خود متخصصین فولاد مبارکه، و از بقیه صنایع در این میزهای تخصصی دور هم جمع می‌شوند و سرکت‌های دانش بنیان و مدعی ساخت محصول به این میزهای تخصصی مراجعه می‌کنند و نیازهای شرکت‌های فولادی معدنی را جمع می‌کنند. این نیازها را تجمیع می‌کنند و به انجمن مراجعه می‌کنند. انجمن این نیازهای تجمیع شده را برای بحث‌های حمایت مالی و تولید انبوه برنامه ریزی می‌کند.

مدیر بومی سازی فولاد مبارکه گفت: بهترین تسهیلاتی که ما می‌توانیم در اختیار جوانان بگذاریم، ایجاد یک زمینه برای این است که بتوانند حرفشان را به صنایعی مانند فولاد مبارکه یا صنایع معدنی بزنند و اگر محصولی تولید کردند محصولشان را به معرض نمایش یا تست بگذارند. حمایت بعدی ما بحث حمایت مالی است که از این جهت، نمایشگاه فولاد به خاطر اینکه حمایت مالی و یک صندوق سرمایه‌گذاری پیش بینی شده است که در قالب این صندوقها ما بتوانیم از ایده‌ها نو و فناورانه حمایت داشته باشیم.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید