کرباسیان: فولاد یکی از ضرایب توسعه و پیشرفت کشورها است

فولاد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه یکی از ضرایب توسعه و پیشرفت کشورها فولاد است، گفت: در کشور این نقش پررنگ‌تر و حساس‌تر است و فولاد مبارکه اصفهان نیز در این بین نقش تعیین کننده‌ای دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مهدی کرباسیان امروز (دوشنبه) در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل شرکت فـولاد مبارکه اصفهان، اظهار کرد: نقش فـولاد در توسعه کشورها تعیین کننده است به طوری که از دو هزار میلیارد تومان تجارت جهانی، فولاد سهم ۴۳ درصدی را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در حالی که در سال ۹۲ بیشتر محصولات و مواد اولیه فولاد را وارد می کردیم اکنون نه تنها در تولید خودکفا شده‌ایم بلکه صادرات خوبی نیز انجام می‌شود.

کرباسیان گفت: مجموعه فـولاد کشور در شش ماهه ابتدای امسال پیشرفت چشمگیری داشته و افزایش ۱۴ درصدی در تولید شمش فـولاد و افزایش ۱۹ درصدی در تولید آهن اسفنجی را در کارنامه خود ثبت کرده و در سال گذشته رکورد ۹ میلیون تن در تولید فولاد ثبت شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیئت عامل ایمیدرو اضافه کرد: اهمیت فـولاد را می توانیم در توجه ویژه آمریکا در اعمال تحریم های آبان ماه ببینیم که مشخصا اسم فولاد و مس را آورده است، همچنین بحث و دعوای اصلی چین و آمریکا نیز در مورد موضوع فـولاد است در حالی که ظرفیت‌های تولید فولاد در کشور افزایش یافته و تولید ۵۵ میلیون تنی برای سال ۱۴۰۴ در نظر گرفته شده و دستیابی به آن دور از انتظار نیست.

وی تاکید کرد: یکی از معیار های مهمی که در بودجه بندی به ـن توجه زیادی می شود، تلاش در مشارکت های اجتماعی مدیران است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید