اطلاعات بیشتر

امکان ۱۵۰۰ ریال سوددهی هر سهم فولاد خراسان

فولاد خراسان

شرکت فولاد خراسان یکی از شرکت‌های بزرگ فولاد سازی کشوربوده که انواع میلگرد، محصولات سبک ساختمانی، شمش وآهن اسفنجی را تولید می‌کند. مجتمع فولاد خراسان در منطقه‌ای به مساحت ۶۰۱۱ هکتار واقع در ۶۱ کیلومتری شمالغرب شهرستان نیشابور توسط شرکت کوبه استیل ژاپن احداث شده است

به گزارش شمانیوز:محصولات سبک ساختمانی (انواع میلگرد و تیرآهن و…) مهم ترین محصول شرکت به شمار می آید که بیش از ۶۰ درصد ترکیب مبلغ فروش را به خود اختصاص داده است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

عملکرد شش ماهه در یک نگاه

شرکت در شهریور ماه موفق به فروش ۹۵ میلیارد تومان از انواع محصولات خود شد این عدد در مرداد ماه برابر با ۱۵۶ میلیارد تومان بود که این کاهش مبلغ فروش بیشتر به خاطر کاهش فروش در گندله در ماه جاری است. مجموع فروش شرکت در ۶ ماه نخست سال ماه به ۱۰۹۲ میلیارد تومان رسید که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته رشد ۴۵ درصدی داشت. در نمودار شماره یک مبلغ فروش شرکت به صورت ماهانه نمایش داده شده است.

همچنین مقدار فروش شرکت در شهریور ماه ۲۹ هزار تن بود که این عدد در مرداد برابر با ۷۴ هزار تن بوده است. مجموع مقدار فروش شرکت در نیمه نخست سال به ۴۶۷ هزار تن رسیده است که این عدد در سال ۹۶، ۵۶۷ هزار تن بوده است. در مجموع از منظر مقداری شاهد کاهش مقدار فروش در شرکت بوده ایم. در نمودار شماره دو مقدار فروش شرکت به صورت ماهانه نمایش داده شده است.

البته نرخ فروش محصولات ساختمانی و شمش شرکت در شهریور ماه در مقایسه با ماه گذشته رشد ۱۵ و ۱۳ درصدی داشت. در نمودار شماره سه روند نرخ های فروش محصولات میانی شرکت به صورت ماهانه در سال مالی ۹۷ و مقایسه آن با سال ۹۶ نمایش داده شده است.

رشد سه برابری در ساختن سود

بر اساس این گزارش، شرکت در سه ماهه نخست سال ۹۷ موفق به ساختن سود ۹۴ ریالی شد. که با احتساب افزایش سرمایه شرکت، نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد سه برابری داشت.

مفروضات تحلیلی برآورد سود سال ۹۶

رشد مقدار فروش

مقدار فروش برابر با پیش بینی خود شرکت در نظر گرفته شد. کل مقدار فروش شرکت در سال ۹۶برابر با ۱٫۱۴۱ هزار تن بود که شرکت در آخرین گزارش تفسیری خود با رشد ۷ درصدی این عدد، مقدار فروش خود را ۱٫۲۱۵ هزار پیش بینی کرد. همچنین مجموع فروش صادراتی شرکت در سال ۹۶ حدودا ۱۱ درصد بود، این در حالی است که در سال جاری این مقدار رو به افزایش بوده و تا ۳۴ درصد پیش بینی شد..

نرخ فروش

نرخ فروش محصولات در ۶ ماه دوم سال بر اساس شمش ۳۳۰۰ تومانی در نظر گرفته شده است.

نرخ مواد اولیه

نرخ مواد اولیه نیز بر اساس شمش ۳۳۰۰ تومانی در نظر گرفته شده است.

سربار

میزان سربار نسبت به سال گذشته بیش از ۲ برابر پیش بینی شده که بخشی از آن را می توان به دلیل افزایش قیمت الکترود مصرفی شرکت در نظر گرفت.

همانطور که در صورت سود و زیان مشاهده می شود، سود برآوردی هر سهم با توجه به مفروضات در نظر گرفته شده بالا برابر با ۹۸۹ ریال پیش بینی شده است که در صورت افزایش نرخ فروش شمش و یا نرخ دلار می تواند تا حوالی ۱۵۰ تومان نیز پیش رود.

اما نکته حائز اهمیت در خصوص مقدار فروش شرکت است که در ۶ ماهه نخست سال مقدار فروش شرکت نسبت به سال گذشته با کاهش همراه بوده است. اگر مقدار فروش شرکت در ۶ ماهه دوم سال همچون نیمه نخست سال شود و نتواند از نظر مقدار پیشرفتی در فروش خود داشته باشد، سود هر سهم شرکت حوالی ۵۰ تومان پیش بینی می شود. البته باید منتظر گزارش آبان ماه شرکت ماند تا وضعیت مقداری فروش شرکت مشخص شود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید