بزرگترین کارخانه فروسیلیس آلومینیوم جهان در طبس
فروسیلیس آلومینیوم طبس

گروه صنایع معدنی >آلومینیوم – با تأمین برق مورد نیاز بزرگترین کارخانه تولید فروسیلیس آلومینیوم جهان در طبس، این طرح عظیم در یک قدمی اجرایی شدن است.

به گزارش ماین نیوز رئیس اداره صمت طبس گفت: صبح امروز در جلسه ای که با حضور فرماندار ویژه طبس و معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه ای خراسان بزرگ داشتیم مقرر شد تأمین برق برای فاز اول این پروژه تا حدود ۱۵۰مگاوات از سوی شرکت برق منطقه ای خراسان بزرگ تأمین شود.
زارع نیا افزود: به محض صدور اجازه توانیر از این برق پروژه وارد فاز اجرایی می شود.
وی گفت: به دلیل وجود مواد اولیه اصلی این طرح در شهرستان طبس این کارخانه در این منطقه اجرایی می شود که محصول نهایی آن فروسیلیکو آلومینیوم است.

رئیس اداره صمت طبس گفت: مواد اولیه اصلی این کارخانه باطله های زغال سنگ است که در شهرستان وجود دارد و همین موجب رغبت سرمایه گذار این طرح شده و در فاز اول راه اندازی آن برای بیش از ۴۰۰ نفر و در فاز نهایی برای حدود هزار نفر اشتغالزایی می شود.
زارع نیا افزود: سرمایه گذار این طرح متشکل از کشورهای آلمان، قزاقستان و چین است و کار مطالعات فنی و اقتصادی این طرح نیز به پایان رسیده است.
وی گفت: کوره های کارخانه در خارج از کشور ساخته شده است و برای حمل به کشور آماده است که برای حمل هر کوره از ۱۶۰ واگن قطار استفاده خواهد شد.

رئیس اداره صمت طبس گفت: سرمایه گذاری خارجی برای این طرح بیش از ۵۰ میلیون یورو است.
زارع نیا افزود: محصول نهایی این کارخانه نوعی آلیاژ به نام فروسیلیکو آلومینیوم است که سختی آهن و فولاد را دارد اما به سبکی آلومینیوم است و کاربرد گسترده ای دارد و این کارخانه ظرفیت تولید سالانه ۱۰۸ هزار تن از این محصول را دارد.

 

امیرمحمد دارابی

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید