اطلاعات بیشتر

ظرفیت تولید فولاد مبارکه از ۷.۵ میلیون تن فراتر خواهد رفت

فولاد

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

امیرحسین نادری با اشاره به عملکرد یک ماهه تولید و فروش یک ماهه فولاد مبارکه در آخرین ماه از سال ۹۶ اظهار کرد: در آخرین ماه از سال گذشته بیش از ۵۹۳ هزار تن انواع محصولات فولادی در فولاد مبارکه تولید شد و مقدار فروش این ماه نیز به ۶۸۱ هزار تن رسید.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی در ادامه افزود: بر این اساس، فولاد مبارکه موفق شد در آخرین ماه از سال ۹۶ بیش از هزار و ۷۳۴ میلیارد تومان فروش به ثبت برساند.

معاون مالی و اقتصادی فولاد مبارکه همچنین تصریح کرد: بیشترین آمار تولید اسفند ماه فولاد مبارکه به محصولات گرم با ۳۵۴ هزار تن اختصاص داشته است.

وی در رابطه تولید و فروش سالانه فولاد مبارکه نیز خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از ۶ هزار و ۸۵۱ تن محصول در فولاد مبارکه تولید شده و مقدار فروش شرکت نیز از ۶ هزار و ۹۸۹ تن فراتر رفته که به معنای وضعیت مناسب فروش شرکت است.

نادری متذکر شد: محصولات گرم با ۴ هزار و ۹۹ تن بیشترین سهم تولید را داشته و مبلغ فروش آن به ۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی در رابطه با مبلغ فروش سالانه این شرکت در سال گذشته ابراز داشت: کل فروش سالانه فولاد مبارکه در سال ۹۶ برابر با ۱۵ هزار و ۸۰۲ میلیارد تومان بوده است که این مبلغ در قیاس با عملکرد سال گذشته، ۵۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

معاون مالی و اقتصادی فـولاد مبارکه در تشریح دلایل رشد فروش فولاد مبارکه در سال گذشته تصریح کرد: عوامل متعددی همچون افزایش قیمت‌های جهانی و نرخ رشد ارز در این امر تأثیرگذار بوده‌اند، اما دلیل مهم دیگر رشد فروش در فـولاد مبارکه، راه‌اندازی موفقیت‌آمیز طرح‌های توسعه و افزایش ظرفیت شرکت بوده است.

وی با اشاره با انجام اصلاحات مالی در فـولاد مبارکه تأکید کرد: در سال گذشته تلاش شد تا با مدیریت تسهیلات دریافتی و هزینه تأمین مالی، هزینه مالی شرکت افزایش نیابد و با تلاش‌های صورت گرفته، استفاده از ابزار‌های نوین مالی و جابجایی تسهیلات قبلی با تسهیلاتی با نرخ کمتر، به رغم افزایش فروش، هزینه‌های مالی شرکت افزایش نیافت.

نادری در رابطه با وضعیت شرکت در سال ۹۷ نیز اعلام داشت: در سال ۹۷ با توجه به راه‌اندازی برخی از طرح‌های توسعه، ظرفیت تولید فـولاد مبارکه از ۷.۵ میلیون تن فراتر خواهد رفت و به دلیل افزایش کمی و کیفی محصولات، حاشیه سود فروش نیز رشد خواهد داشت.

وی همچنین به بخش سرمایه‌گذاری‌های فـولاد مبارکه اشاره کرد و اذعان داشت: در سال ۹۶ اصلاح مناسبی در سبد دارایی‌های فـولاد مبارکه صورت گرفت و هم اکنون، سهام شرکت‌هایی نظیر معادن فلزات، گل گهر، چادر ملو، هرمزگان و توکا فـولاد در سبد دارایی‌های فـولاد قرار دارد و انتظار می‌رود بازدهی مناسبی از این سبد نصیب شرکت شود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید