طلا از کاهش قیمت دم زد

طلا

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار به پایین‌ترین قیمت در بیش از دو هفته گذشته سقوط کرد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۲۷۵.۷۰ دلار رسید، در حالی که اوایل معاملات تا قیمت ۱۲۷۳.۸۰ دلار عقب‌نشینی کرده بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۳ درصد کاهش یافت و در ۱۲۷۷.۲۰ دلار ایستاد.

به گفته یوئیجی ایکه‌میزو از بانک “ICBC استاندارد” توکیو، کاهش اخیر قیمت طلا به دلیل گران شدن دلار است. همچنین طی یک هفته گذشته هیچ اخباری از کره شمالی به گوش نرسیده است. اگر خبری در این باره منتشر شود قیمت طلا ممکن است از تقاضا برای دارایی مطمئن مورد حمایت قرار گیرد، اما در حال حاضر بازار این فلز ارزشمند به دلار چشم دوخته است.

ریسک‌های ژئوپلتیکی تقاضا برای دارایی‌های مطمئنی مانند طلا و ین ژاپن را افزایش می‌دهد.

دلار روز دوشنبه تحت تاثیر رشد بازده اوراق خزانه آمریکا و پیشرفت در موضوع اصلاحات مالیاتی دولت، در برابر سبدی از ارزهای بزرگ افزایش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بدنبال انتصاب جروم پاول، از اعضای هیات مدیره بانک مرکزی آمریکا و جان تیلور، اقتصاددان دانشگاه استنفورد برای دو سمت عالی بانک مرکزی این کشور است. گفته می‌شود پاول نسبت به تیلور مواضع ملایم‌تری برای تحکیم سیاست پولی دارد.

معامله‌گران ۸۰ درصد احتمال می‌دهند بانک مرکزی آمریکا در دسامبر برای سومین بار در سال میلادی جاری، افزایش نرخهای بهره را تصویب کند.

نرخ‌های بهره بالاتر از ارزش دلار پشتیبانی کرده و بازده اوراق قرضه را بالاتر می‌برد و در مقابل قیمت دارایی‌هایی مانند طلا که سوددهی ندارد را تحت فشار منفی قرار می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، ۱۶.۹۵ دلار بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد کاهش، به ۹۱۳.۹۰ دلار رسید و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۶ درصد کاهش یافت و در ۹۶۹ دلار ایستاد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید