۲۲ مهر ۱۳۹۷
241 بازدید

افزایش تولید شرکت ملی مس

شرکت ملی مس

میزان تولید آند و کاتد مس ­شرکت صنایع ملی مس­ ایران­ در ­۶ ماهه نخست امسال ­به ترتیب ۸۲ و ۷۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از­ روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ­­ایران شامل «مس سرچشمه» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان شهریور، ۱۴۶ هزار و ۸۳۶ تن­مس­آند تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۸۰ هزار و ۸۳۵ تن بود.

میزان تولید کاتد شرکت های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»­ در ­۶ ماهه نخست امسال، ۱۱۴ هزار و ۶۹۵ تن بود. این آمار در مدت مشابه سال گذشته، ۶۷ هزار و ۵۸۲ تن بود.

در­ ۶ ماهه نخست ۹۷، شرکت های«مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک»، ۵۹۵ هزار و ۶۵۱ تن کنسانتره مس تولید کردند. میزان تولید مدت مشابه سال گذشته، ۵۴۰ هزار و ۹۰۳ تن بود که حاکی از افزایش ۱۰ درصدی این محصول است.

همچنین در­­­ماه های یاد شده، مجتمع مس ­سرچشمه ۲۳۵۹ تن و­ مس­ سونگون ۱۱۷۲ تن «کنسانتره مولیبدن» تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۲۸۷۱ تن و ۸۹۵ تن کنسانتره مولیبدن)، به ترتیب ۱۸ درصد کاهش و ۳۱ درصد رشد نشان می دهد.

سه مجتمع مس­­ سرچشمه، مس ­سونگون و مس ­میدوک­ در ­مدت یاد شده، ۲۷ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۷۴۳ تن سنگ سولفیدی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۹۶۰ تن بود که نشان دهنده افزایش ۹ درصدی تولید این محصول است.

خورشیدی

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید