اطلاعات بیشتر

سالیانه حدود ۹۰میلیون مترمکعب بتن در کشور مصرف می شود

بتن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

محسن تدین عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در یک دهه گذشته کیفیت بتـن در کشور ارتقا یافت اما بیش از نیمی از بتن آماده از استانداردهای لازم برخوردار نیست.
تدین ادامه داد: بین سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۱ با آغاز طرح مسکن مهر، مصرف بتن در کشور افزایش یافت و به ۱۲۰ میلیون مترمکعب رسید، هرچند که کیفیت بتن برخی طرح های مسکن مهر کاهش یافت.

وی تاکید کرد دستگاه های اجرایی مسوول با نظارت مستمر نباید اجازه دهند مصالح ساختمانی غیر استاندارد در کشور تولید شود و گفت: اکنون سالیانه از ۶۰ میلیون تن سیمان تولید کشور، تا ۴۵ میلیون تن به بتـن و ملات تبدیل و حدود ۱۵ میلیون تن سیمان صادر می شود.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

تدین افزود: آمارها نشان می دهد در استان تهران ۵۰ تولیدکننده بتـن آماده استانداردها را رعایت می کنند اما محصول ۴۰ تولیدکننده از استانداردهای لازم برخوردار نیست.
به گفته وی، انجمن بتـن ایران ۴۷۰۰ تا ۴۸۰۰ عضو دارد و شمار اعضای حقیقی آن ۱۳۰۰ است. همچنین حدود چهار هزار دانشجو برای ترویج دانش فنی بتـن های مقاوم در این انجمن حضور دارند.

** برگزاری پانزدهمین همایش روز بتن در نیمه مهرماه
دبیر پانزدهمین همایش روز بتـن نیز از برگزاری این همایش در پانزدهم و شانزدهم مهرماه خبر داد و گفت: همزمان با پانزدهمین همایش روز بتـن، نهمین کنفرانس ملی بتـن با موضوع ضرورت ساخت سازه های بتنی در بناهای شهری با حضور متخصصان، مهندسان ، تولیدکنندگان و کارشناسان فنی برگزار می شود که تاکنون حدود ۱۵۰ مقاله علمی به دبیرخانه این همایش رسیده است
هرمز فامیلی یادآوری کرد: بتن پس از آب پرمصرف ترین مصالح ساختمانی است و سالیانه بیش از ۱۳ میلیارد تن بتـن در جهان تولید و به مصرف می رسد.
فامیلی گفت: سازه های فولادی معایبی مانند تغییر شکل بر اثر آتش سوزی و ریزش ساختمان را دارد که نمونه آن را در ساختمان پلاسکو تهران شاهد بودیم.
به گفته وی، اتصالات فولادی در زمان زلزله بسرعت از هم جدا می شود و در سرعت تخریب ساختمان های سازه فولادی بسیار تاثیرگذار است؛ در حالی که ساختمان های بتنی اگر با نظارت مهندسان حرفه ای ساخته شود در زمان آتش سوزی و زلزله خسارت کمتری می بینند.

** محورهای پانزدهمین همایش روز بتن و نهمین کنفرانس ملی بتن
دبیر نهمین کنفرانس ملی بتن تحلیل و طراحی سازه های بتنی، تعمیر، تقویت و بهسازی سازه های بتنی، فناوری بتن، افزودنی های بتن و مواد کمکی آن، بتـن و محیط زیست و مدیریت سازه های بتنی را از مهم ترین محورهای پانزدهمین همایش روز بتـن و نهمین کنفرانس ملی بتن اعلام کرد.
«موسی کلهری» با اشاره به ارسال حدود ۱۵۰ مقاله علمی به این همایش گفت: به تشخیص داوران ۴۰ مقاله برای ارائه در این همایش چاپ و ۶ مقاله نیز در نشست های تخصصی در نیمه مهرماه عرضه می شود.

پانزدهمین همایش روز بتن و نهمین کنفرانس ملی بتن با موضوع ضرورت ساخت سازه های بتنی در بناهای شهری پانزدهم و شانزدهم مهرماه در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار می شود

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید