اطلاعات بیشتر

ساخت کوپلینگ بلاورهای نیروگاه حرارتی مجتمع مس سرچشمه در داخل کشور

مس

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

به نقل از مس پرس، محمد گرکانی ، کارشناس ارشد کنترل و بهینه سازی فرایند نیروگاه حرارتی مس سرچشمه با بیان این خبر گفت: در سه ماهه اخر سال ۹۵ بلاور شماره چهار به علت بالارفتن ارتعاشات خروجی گیربکس از خط خارج و جهت بررسی و رفع عیب در اختیار واحد تعمیرات مکانیک نیروگاه قرار گرفت.

محمد گرکانی نژاد ادامه داد: کوپلینگ های بلاور یدلیل فرسوده و مستهلک شدن باید تعویض ، اما به دلیل زمانبر بودن درخواست خرید خارجی ، وپرداخت هزینه گزاف جهت تهیه مورد ذکر شده تصمیم به ساخت کوپلینگ در داخل کشور گرفتیم.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی بیان کرد: پس از مشاوره با چندین شرکت سازنده ، ساخت قطعه مربوطه توسط شرکت مورد نظر متعهد شد که کوپلینگ ساخته شده هم ازنظر ساخت و هم متریال چیزی کمتر از قطعه خارجی را نداشته باشد پس از بررسی موارد بیان شده کوپلینگ ساخته شده ، بر روی دستگاه بلاور چهار در نیروگاه حرارتی مونتاژ گردید.

محمد گرکانی نژاد اظهار داشت: پس از مونتاژ کوپلینگ ساخته شده از زمان راه اندازی بلاور تا کنون، وضعیت دستگاه و ارتعاشات خروجی گیربگس وسایرموارد نرمال بوده است وتا کنون مورد خاصی مشاهده نگردیده است .

وی عنوان کرد: جهت انجام این پروژه، حدود ۱۰۸۰ نفر ساعت زمان صرف شده است.
کارشناس ارشد کنترل و بهینه سازی فرایند نیروگاه حرارتی مس سرچشمه خاطرنشان کرد: این اقدام ، علاوه بر رفع مشکل بلاور شماره چهار ، موجب شد تا بتوانیم در آینده کالای مذکور را از داخل کشور تهیه و گامی در راستای حمایت از تولید داخل و اقتصاد مقاومتی برداریم.

وی در پایان از واحد تعمیرات مکانیک وپرسنل نیروگاه حرارتی و سیدضیاحسینی ورئیس نیروگاه ، پورملاجمال و امورمعاونت برق فرخ مرتضوی و انبارها و سفارشات و شرکت خدمات بازرگانی تشکر و قدردانی کرد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید