اطلاعات بیشتر

زغالسنگ و فولاد بیشترین رشد تولید را ثبت کردند

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

پارسال میزان کنسانتره زغالسنگ تولیدی به رقم یک میلیون و ۲۳۲ هزار تن رسید که در مقایسه با رقم یک میلیون و ۱۱۳ هزار و ۹۰۰ تن سال ۹۴ به رشد ۱۰٫۶ درصد رسید .

همچنین میزان کنسانتره زغالسنگ تولیدی در اسفند ۹۵ رقم ۱۱۱ هزار و ۳۰۰ تن بود که نسبت به ۱۱۰ هزار و ۶۸۰ تن بهمن پارسال رشد نیم درصدی داشت .

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

** تولید بیش از ۱۸ میلیون تن فولاد
برپایه جداول آماری وزارت صنعت ،معدن و تجارت ، میزان تولید فولاد خام در سال گذشته ۱۸ میلیون و ۱۹ هزار و ۷۰۰ تن بود که در مقایسه با رقم ۱۶ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۵۰۰ تن سال ۹۴ رشد ۹ درصدی را نشان داد .

علاوه براین فولاد خام تولیدی در ماه اسفند ۹۵ به میزان یک میلیون و ۵۵۷ هزار و ۷۰۰ تن بود که در مقایسه با یک میلیون و ۴۱۷ هزار و ۶۰۰ تن بهمن، رشد ۹٫۹ درصدی دارد.

** رشد ۴٫۲ درصدی تولید سنگ آهن
براساس این بررسی میزان تولید سنگ آهن در سال ۹۵ به رقم ۳۱ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۴۰۰ تن رسید و نسبت به عملکرد سال ۹۴ که ۳۰ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۳۰۰ تن بود رشد ۴٫۲ درصدی را موجب شد .
اسفند ماه پارسال میزان تولید سنگ آهن ۲ میلیون و ۸۴۹ هزار و ۴۰۰ تن بود و در مقایسه با ۲ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۲۰۰ تن بهمن ۹۵ رشد ۱۶٫۵ درصدی را نشان داد.

** تولیدات فولادی همراه با رشد ۱٫۴ درصدی
جداول یاد شده نشان می دهد که پارسال ۱۷ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۷۰۰ تن رقم تولیدات فولادی ( تیرآهن، میلگرد، ورق و …) ثبت شد که در مقایسه با سال ۹۴ که ۱۷ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۴۰۰ تن بود، رشد ۱٫۴ درصدی را نشان می دهد.

همچنین اسفند ۹۵ تولیدات فولادی به رقم یک میلیون و ۵۹۵ هزار و ۵۰۰ تن رسید که در مقایسه با یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۶۰۰ تن بهمن ماه افزایش ۱۱٫۱ درصدی داشت .

جمهوری اسلامی ایران به عنوان چهاردهمین فولاد ساز جهان در افق ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد را برنامه ریزی کررده که از این رقم بیش از ۱۵ میلیون تن به امر صادرات اختصاص دارد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید