اطلاعات بیشتر

رکورد تولید در گروه فولاد مبارکه شکسته شد

فولاد

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از شکسته شدن رکوردهای تولید در زیرمجموعه‌های این شرکت خبر داد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

بهرام سبحانی با اشاره به نام‌گذاری امسال به سال حمایت از کالای ایرانی در رابطه با اقدامات فولاد مبارکه در این سال اظهار کرد: فولاد مبارکه در سال جدید تأمین نیاز داخل و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

وی در ادامه افزود: صنعت فولاد از جمله صنایع پر مزیت کشور است و وجود نیروهای جوان، دانش فنی بومی، بهره‌مندی از منابع غنی معدنی، در دسترس بودن آب‌های بین‌المللی و وجود منابع فراوان انرژی باعث شده تا توسعه صنعت فولاد به منظور تأمین نیاز داخل و رشد بازارهای صادراتی، از صرفه اقتصادی برخوردار شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به موفقیت‌های حاصل شده در سال ۹۶ و همچنین سال جدید تصریح کرد: با وجود گذشت تنها ۲ هفته از آغاز سال جدید، موفقیت‌های مهمی در گروه فولاد مبارکه حاصل شده است.

سبحانی ادامه داد: در روزهای ابتدایی سال، رکوردهای مهم تولید در شرکت‌های زیر مجموعه گروه فـولاد مبارکه از جمله فولاد هرمزگان، فولاد سنگان، واحد فولادسازی مبارکه و فـولاد سفید دشت شکسته شد.

وی در تشریح جزئیات این اتفاقات خاطرنشان کرد: فـولاد هرمزگان در سال ۹۶ موفق به عبور از ظرفیت ۱٫۴ میلیون تن تختال شد که این اتفاق حاصل به نتیجه رسیدن سرمایه‌گذاری‌های هدفمند فـولاد مبارکه در این شرکت و تلاش مدیران و کارکنان آن است.

مدیرعامل شرکت فـولاد مبارکه توضیح داد: در فـولاد سفید دشت نیز برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نتیجه داد و ۶۳ درصد از کل پروژه، تکمیل شد که بیشترین میزان پیشرفت در پروژه‌های فولادی استانی است.

سبحانی متذکر شد: دیگر موفقیت زیر مجموعه‌های فـولاد مبارکه در فـولاد سنگان و با ثبت رکورد تولید روزانه ۱۳ هزار تن محصول ثبت شد که تولید سالانه این واحد را برای اولین بار به ۱٫۱ میلیون تن رساند.

وی اضافه کرد: همچنین طی مراسمی در شهر پکن، از شرکت فـولاد مبارکه اصفهان و ۱۷ سازمان دیگر به عنوان برندگان جایزه سازمان‌های دانشی برتر آسیا (MAKE) در سال ۲۰۱۷، تقدیر به عمل آمد.

به گفته مدیرعامل فـولاد مبارکه، در چهارمین روز بهار ۹۷ تلاشگران ناحیه فـولادسازی و ریخته‌گری مداوم با تولید ۱۲۱ ذوب، از مرز ظرفیت نامی روزانه عبور کردند.

سبحانی تأکید کرد: در روز ۱۱ فروردین نیز تلاشگران ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم با تولید ۱۲۲ ذوب در روز رکوردی جدید به ثبت رساندند.

وی عنوان کرد: این رکوردشکنی‌ها حتی در تعطیلات نیز ادامه داشت و در سیزدهمین روز از سال جدید، رکورد تولید روزانه در نورد گرم به میزان ۲۰ هزار و ۱۰۴ تن «کلاف گرم» شکسته شد.

مدیرعامل فـولاد مبارکه در پایان تصریح کرد: موفقیت‌های حاصل شده در سال جدید نوید بخش آغاز سالی پر موفقیت برای فولاد مبارکه و صنعت فـولاد کشور است و با به ثمر رسیدن طرح‌های توسعه فـولاد مبارکه در سال جاری این موفقیت‌ها بیشتر نیز خواهد شد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید