۳۱ خرداد ۱۳۹۶
627 بازدید

طلا

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۱۲۴۶.۲۵ دلار رسید. در حالی که روز گذشته تا سطح ۱۲۴۱ دلار که پایین ترین قیمت در پنج هفته گذشته بود، نزول کرده بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در اوت ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۲۴۷.۵۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه ۳.۲۰ دلار یا ۰.۳ درصد کاهش یافته و در ۱۲۴۳.۵۰ دلار بسته شده بود.

اُفت شدید قیمت‌های نفت، سرمایه‌ گذاران آسیایی را در اضطراب گذاشته و بازده اوراق قرضه آمریکا و شاخص دلار آمریکا را کاهش داده است.

به گفته یوئیجی ایکمیزو، مدیر شعبه توکیوی بانک ICBC استاندارد، آنچه که از قیمت طلا در معاملات روز جاری حمایت کرده، ضعیف شدن دلار بوده است.

طلا به دلار معامله می‌شود و ضعیف شدن این ارز، طلا را برای خریدارانی که از سایر واحدهای ارزی استفاده می‌کنند ارزان‌تر می‌کند.

با این همه احتمال یک دور دیگر افزایش نرخ‌های بهره آمریکا در سال جاری مانع رشد قیمت طلا شده است. ویلیام دادلی، رییس بانک فدرال نیویورک و یکی از اعضای کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا روز دوشنبه در سخنانی اظهار کرد دورنمای اقتصاد کشور کاملا خوب است. اظهارات مذکور از سوی سرمایه گذاران، نوعی حمایت از حرکت اخیر فدرال رزرو برای عادی سازی نرخهای بهره تعبیر شد.

نرخ‌های بهره بالاتر از دلار پشتیبانی می‌کند و قیمت طلا را که سوددهی ندارد تحت فشار قرار می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد رشد کرد و به ۱۶.۵۰ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد رشد، ۹۲۰.۴۰ دلار معامله شد، در حالی که هر اونس پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش، به ۸۷۰.۶۰ دلار رسید.

raminb

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید