اطلاعات بیشتر

رهاورد همایش‌های فولادی

فولاد

اگر این همایش‌ها و نمایشگاه‌ها در سطح بین‌المللی باشد می‌تواند رهاورد بیشتری برای تولیدکنندگان به همراه بیاورد. اما فراتر از این گردهمایی آنچه باید مدنظر قرار گیرد ارتقای سطح پژوهش‌ها و فناوری در صنعت فولاد است، موضوعی که گویا در این صنعت و در چنین همایش‌هایی همچنان در حاشیه قرار دارد زیرا تمام هنر فولادسازی در کشور ما به اینجا ختم شده که سنگ‌آهن که به ظاهر برای دست‌اندرکاران این صنعت پایان‌نیافتنی به نظر می‌رسد، استخراج کنیم و تا تولید شمش که یک محصول میانی فولاد و در حقیقت به‌نوعی مواد اولیه به‌شمار می‌رود، برسانیم و در نهایت یک‌سوم آن را صادر کنیم.

در حالی که غایت و هدف صنعت فولاد می‌تواند بسیار پیچیده‌تر و ظریف‌تر از اهدافی باشد که ما در این صنعت به پیش برده‌ایم. هرچند در تولید فولاد میانی به مراحل خاصی از تولید رسیده‌ایم اما آنچه می‌تواند به ارزش‌نهایی و ارزش‌افزوده بیشتر در صنعت فولاد ما را برساند، پیش رفتن به سمت محصولات نهایی است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

موضوعی که نیازمند توجه، سرمایه‌گذاری بیشتر در این زمینه است؛ بنابراین می‌طلبد که در همایش‌هایی که برگزار می‌کنیم با سیاست‌های از پیش تعیین‌شده به سمت آشنایی با فناوری‌های روز جهان و دستاوردهای آنها در صنعت فولاد پیش برویم.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید