اطلاعات بیشتر

رشد چشمگیر صادرات صنایع فلزی منتخب روی و آلومینیوم درهرمزگان

آلومینیوم

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

خلیل قاسمی، کشورهای اروپایی و آسیای شرقی را از مهم‌ترین بازارهای صادراتی فلزات منتخب در سال جاری عنوان کرد.

وی افزود: وضعیت صادرات شمس روی در سالجاری به لحاظ وزنی به میزان دو هزار و ۱۰۰ تن و ارزشی بالغ بر ۵ میلیون دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۲۳ درصد و از لحاظ ارزشی ۵۳ درصد رشد داشته است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

قاسمی در ادامه نیز وضعیت صادرات شمش آلومینیوم را مطرح کرد و اظهار داشت: صادرات این فلز نیز در سال جاری رشد چشمگیری داشته ، به نحوی که میزان صادرات این فلز از لحاظ وزنی با رشد یکهزار و ۳۲۶ درصدی و از لحاظ ارزشی یکهزار و ۶۰۸ درصدی همراه بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان وضعیت تولید فلزات اساسی در استان را برشمرد و تصریح کرد: میزان تولید شمش روی و کنسانتره در سال جاری ۵هزار و ۵۷۸ تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش ۷۹٫۹ درصد رشد داشته است.

وی در ادامه، میزان تولید شمش فولاد را در سال جاری ۳۶۲ هزار و ۲۹۹ تن و تولید آهن اسفنجی را ۵۰۵ هزار و ۳۲۸ تن عنوان کرد و گفت: میزان تولید محصولات منتخب فلزی در استان در سالجاری رشد بسیار خوبی را نشان می دهد به نحوی که در قیاس با مدت مشابه سال قبل تولید شمش فولاد با ۲۸ درصد رشد، آهن اسفنجی ۳۳ درصد رشد و شمش و کنسانتره روی ۷۹٫۹ درصد رشد را داشته است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید